foto: LETA
Latvijas hokejistiem uzvara pasaules čempionāta mačā ar Slovēniju
Pasaules hokeja čempionāta spēle starp Latvijas un Slovēnijas valstsvienībām "Arēnā Rīga".
Hokejs
2023. gada 19. maijs, 16:19

Latvijas hokejistiem uzvara pasaules čempionāta mačā ar Slovēniju

Jauns.lv

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien "Arēnā Rīga" pasaules čempionāta B grupas spēlē pieveica Slovēniju.

Latvija uzvarēja ar 3:2 (1:0, 2:2, 0:0).

Vārtus Latvijas izlasē guva Rihards Bukarts, Kaspars Daugaviņš un Roberts Bukarts, bet slovēņiem ar precīzu metienu izcēlās Anže Kuralts un Miha Verličs.

Spēli aktīvāk sāka mājinieki, kuru vārtus arī šoreiz sargāja Artūrs Šilovs, nopelnot arī vairākumu, taču to izmantot neizdevās.

12.minūtē Latvijas hokejisti vadībā izvirzījās ātrajā uzbrukumā. Pēc Mika Indraša piespēles Andris Džeriņš pa kreiso uzbrukuma malu iegāja zonā un piespēlēja vārtu priekšā Rihardam Bukartam, kurš ripu raidīja pustukšos vārtos.

16.minūtē noraidījumu nopelnīja Oskars Cibuļskis, vairākus metienus pa Šilova vārtiem izpildot slovēņiem.

Otrais periods Latvijai sākās neveiksmīgi, pēc Kristapa Zīles un Kārļa Čukstes noraidījumiem Latvijai trīs minūtes un 58 sekundes spēlējot mazākumā. Mazākumā vārti netika zaudēti, taču līdz 25.minūtes beigām, kad beidzās otrais noraidījums, slovēņi periodā bija metuši pa Šilova vārtiem tikpat cik pirmajā periodā kopā - piecas reizes, kamēr latvieši šajā laikā tikai reizi meta pa vārtiem.

Uzbrukumā uz pretinieku zilās līnijas neveiksmīgi saduroties Zīlem un Rūdofam Balceram, kuram nevilšus sanāca sitiens ar plecu Zīlem pa galvu, divi viesu uzbrucēji izslidoja pret vienu mājinieku aizsargu un Anže Kuralts ar metienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī rezultātu izlīdzināja - 1:1.

32.minūtē Latvijai izdevās čempionātā gūt otros vārtus vairākumā, un atkal tas tika izdarīts ātrajā uzbrukumā. Pēc Uvja Balinska piespēles Daugaviņš pa labo pusi ieslidoja viesu zonā un ar metienu vārtu pašā labējā augšējā stūrī pārspēja Gašperu Krošeļu - 2:1.

38.minūtē Andris Džeriņš pretinieku zonā uzvarēja iemetienu, atspēlējot atpakaļ Robertam Bukartam, kurš bez apstrādāšanas ripu raidīja starp Slovēnijas vārtsarga kājsargiem, panākot 3:1.

Tikai 13 sekundes pirms otrā pārtraukuma slovēņi panāca 2:3, pēc Jana Urbasa metiena uz Šilova sargātajiem vārtiem ripu vārtos ielabojot Miham Verličam.

Vēl šajā periodā ar veiksmīgu reidu uz pretinieku vērtiem izcēlās Jānis Jaks, ripai pēc viņa metiena trāpot pa pārliktni.

Pēc pēdējā periodā spēlētas minūtes un 52 sekundēm Balinskis labajā pusē slovēņu zonā apspēlēja pretspēlētāju, izvairījās no otra pretinieku hokejista un no zonas vidus raidīja ripu vārtu labajā stūrī, taču pēc Slovēnijas izlases galvenā trenera Matjaža Kopitara pieprasījuma tiesneši video atkārtojumā konstatēja, ka brīdi pirms gūtajiem vārtiem vārtsargu viņa laukumā ir neatļauti traucējis Ronalds Ķēniņš, un vārti netika ieskaitīti.

Slovēņiem, vairāk metot pa vārtiem un minūti un 38 sekundes pirms mača beigām nomainot vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, tomēr neizdevās panākt izlīdzinājumu, jo Mārtiņu Dzierkalu Roberts Saboličs neatļauti kavēja, Latvijas uzbrucējam raujoties uz tukšiem slovēņu vārtiem, un uzvaru mājinieki nosargāja.

Latvijas izlasē Džeriņš sakrāja divas rezultatīvas piespēles, bet par labāko komandā tika atzīts Daugaviņš.

 Vārtos Šilovs atvairīja 26 metienus, no kuriem pusi - pēdējā trešdaļā. Pretiniekiem Krošeļs atvairīja 24 metienus.

Plkst.20.20 maču sāks Kazahstāna un Slovākija, kas ir Latvijas izlases konkurentes cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Arī šo spēli translēs kanāls LTV7.

Ar 12 punktiem četrās spēlēs pirmo vietu grupā ieņem Šveice, 11 punktus guvusi Kanāda, desmit punkti ir Čehijai, bet ceturtā ar astoņiem punktiem piecās cīņās ir Latvija. Aiz mājiniekiem ar četriem punktiem ir Slovākija un Norvēģija, divus punktus guvusi Kazahstāna, bet bez punktiem piecās cīņās ir Slovēnija.

A grupā Tamperē Somija ar 7:1 sagrāva Ungāriju, bet plkst.20.20 sāksies Vācijas un Austrijas mačs. Šīs spēles translē televīzijas kanāls "Tet hokejs".

A grupā līdere ar 12 punktiem četrās spēlēs ir ASV, 11 punktus sakrājusi Zviedrija, bet desmit punkti piecās spēlēs ir Somijai. Astoņi punkti ir Dānijas kontā, četri punkti ir Francijai, trīs - Vācijai, divus punktus piecās cīņās iekrājusi Ungārija, bet viens punkts ir Austrijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.

Latvija pret Slovēniju pasaules čempionātā:

2005. gada 5. maijā 3:1

2006. gada 9. maijā 5:1

2008. gada 7. maijā 3:0

2011. gada 5. maijā 2:5

Hokeju prot spēlēt arī Slovēnijā un pa biksēm no viņiem esam dabūjuši situācijā, kad līdzjutēji bija ne mazāk bravūrīgi kā pirms šodienas spēles. Saprotami, ka lielākā daļa uzskata, ka Slovēnijas hokejs beidzas līdz ar Losandželosas “Kings” spīdekli Anžeju Kopitaru. Viņa “būs vai nebūs Rīgā” bija vienīgā interesantā tēma, kas tika zelēta slovēņu sakarā. Kopitars neatbrauca, pat neraugoties uz to, ka Slovēnijas izlases galvenais treneris ir viņa tēvs Matjažs Kopitars.

Slovēnijas izlasē nav spožu zvaigžņu. Lielākā daļa sezonas laikā spēlējuši Austrijas līgā vai vācu DEL. (trīs no viņiem mūsu vārtsarga Kristera Gudeļevska jaunajā klubā - "Fischtown Pinguins") Ne tās sliktākās līgas, mums tur šosezon spēlēja Rihards Bukarts, Daugaviņš un Indrašis. Pieciem spēlētājiem ir KHL pieredze, šeit Rīgā jau divus vārtus iemetušais Jans Drozgs agresoru līgas Habarovskas komandu pārstāvēja arī šosezon. Laikam jau tieši viņš ir jāizceļ kā šīs komandas līderis – jauniešu vecumā spēlēja Zviedrijā, pirms sešiem gadiem NHL drafta piektajā kārtā viņu izvēlējās Pitsburgas “Penguins”, taču piecu gadu laikā augstāk par fārmklubu sistēmu un AHL līgu neizdevās tikt.

Vakar slovēņi divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām vēl bija 2:0 vadībā pret Čehiju, pirms tam sīksti pacīkstējās ar norvēģiem. Ar vienu slidu slovēņus apspēlēt vairs nevar neviens, tomēr nav šaubu, ka Latvijas izlases līmenis ir augstāks, mūsu spēlētāji spēlē labākās līgās un klubos un atliek to tikai apliecināt laukumā.

Četras stundas vēlāk maču sāks Kazahstāna un Slovākija, kas ir Latvijas izlases tiešās konkurentes cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Arī šo spēli translēs kanāls LTV7.

Sestdien Latvija tiksies ar Kazahstānu, bet noslēdzošajā grupas spēlē otrdien stāsies pretī Šveicei.

Latvijas izlase čempionātu sāka ar diviem zaudējumiem, ar 0:6 piekāpjoties Kanādai un 1:2 - Slovākijai, bet pirmdien pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē ar 4:3 papildlaikā tika uzvarēti čehi un trešdien tika izcīnīts vēl viens panākums - 2:1 pār Norvēģiju. Slovēnija līdz šim piedzīvojusi tikai zaudējumus - 0:7 pret Šveici, 2:5 pret Kanādu, 0:1 pret Norvēģiju un 2:6 pret Čehiju, tiesa, mačā ar čehiem vadība tika izlaista no rokām tikai trešajā periodā.

Ar 12 punktiem četrās spēlēs pirmo vietu apakšgrupā ieņem Šveice, 11 punktus guvusi Kanāda, desmit punkti ir Čehijai, bet ceturtā ar pieciem punktiem ir Latvija. Aiz mājiniekiem ar četriem punktiem ir Slovākija un Norvēģija, divus punktus guvusi Kazahstāna, bet bez punktiem četrās cīņās ir Slovēnija.

A apakšgrupā Tamperē plkst.16.20 spēlēs Somija un Ungārija, bet plkst.20.20 būs Vācijas un Austrijas mačs. Šīs spēles varēs redzēt kanālā "Tet hokejs".

A apakšgrupā līdere ar 12 punktiem četrās spēlēs ir ASV, 11 punktus sakrājusi Zviedrija, astoņi punkti ir Dānijai, bet septiņi - Somijai. Četri punkti ir Francijai, trīs - Vācijai, divus punktus iekrājusi Ungārija, bet viens punkts ir Austrijai.

Latvijas hokeja izlase 2023. gada pasaules čempionātā

Latvijas hokeja izlase 2023. gada pasaules čempionātā - hokejistu, treneru un apkalpojošā personāla oficiālie foto.

gallery icon
41

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātā:

vārtsargi: Ivars Punnenovs ("Lausanne", Šveice), Kristers Gudļevskis (Ērnšeldsvīkas "MoDo", Zviedrija), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas "Canucks", AHL);

aizsargi: Uvis Jānis Balinskis (Liberecas "Bīlī Tygrži"", Čehija), Kristaps Zīle, Ralfs Freibergs, Jānis Jaks (visi - Litvīnovas "Verva", Čehija), Kārlis Čukste (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Roberts Mamčics ("Nove Zamky", Slovākija), Oskars Cibuļskis (Kladno "Rytīrži", Čehija);

uzbrucēji: Kaspars Daugaviņš (Izerlonas "Roosters", Vācija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Dans Ločmelis ("Lulea", Zviedrija), Miks Indrašis (Švenningenes "Wild Wings", Vācija), Renārs Krastenbergs (Stokholmas AIK, Zviedrija), Mārtiņš Dzierkals (Česke Budejovices "Motor", Čehija), Rihards Bukarts (Klāgenfurtes "EC-KAC", Austrija), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice), Toms Andersons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice"), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Andris Džeriņš (Herningas "Blue Fox", Dānija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Rūdolfs Balcers (Sirakjūsas "Crunch", AHL).

Slovēnijas izlases sastāvs pasaules čempionātā:

vārtsargi: Luka Gračnars ("Landshut", Vācija), Gašpers Krošeļs ("Mlada Boleslav", Čehija), Žans Uss (Ļubļanas "Olimpija");

aizsargi: Blažs Gregorcs (Augsburgas "Panther", Vācija), Žiga Pavlins ("Pustertal", Itālija), Matics Podlipniks ("Spišska Nova Ves", Slovākija), Miha Štebihs ("Nice", Francija), Aleksandrs Magovacs, Kristjans Čepons, Aļoša Črnovičs (visi - Ļubļanas "Olimpija"), Bine Mašičs (Vāsas "Sport", Somija);

uzbrucēji: Roberts Saboličs, Blažs Tomaževičs (abi - "Villacher SV", Austrija), Žiga Jegličs, Jans Urbass, Miha Verličs (visi - Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins", Vācija), Žiga Pance, Tadejs Čimžars, Miha Zajcs, Niks Simšičs (visi - Ļubļanas "Olimpija"), Roks Tičars ("EC-KAC", Austrija), Kens Ograjenšeks (Grācas "99ers", Austrija), Anže Kuralts ("Fehervar", Ungārija), Luka Mavers ("Pioneers", Austrija), Jans Drozgs (Habarovskas "Amur", KHL).