2023. gada 12. maijs, 19:19

Tamperē Pasaules čempionāta hokejā meistarsacīkšu otra saimniece Somija ar rezultātu 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) zaudēja ASV.

Pēc 18.minūtē Tēmu Hartikainena realizētā vairākuma pirmo periodu ar 1:0 uzvarēja somi, bet otrā perioda 14.minūtē 1:1 panāca Katers Gotjē. Trešās trešdaļas vidū amerikāņiem vadību ieguva Drū O'Konors, trīs minūtes vēlāk piespēlējot Aleksa Taka vārtu guvumā - 3:1. Kad līdz finālsvilpei bija palikušas 48 sekundes Taks pēc vēl vienas O'Konora piespēles raidīja ripu tukšos vārtos.

A apakšgrupā cīnīsies arī Zviedrija, Vācija, Austrija, Ungārija, Dānija un Lielbritānija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.