"AZ Alkmaar" jaunie futbolisti pirmo reizi triumfē UEFA Jaunatnes līgā
Alkmāras AZ futbolisti un viens no vienības līderiem Džeidens Adai ar kausu.
2023. gada 25. aprīlis, 10:23

Nīderlandes futbola kluba "AZ Alkmaar" jauniešu komanda pirmdien Šveices pilsētā Ženēvā pirmo reizi vēsturē triumfēja UEFA Jaunatnes līgā.

"AZ Alkmaar" finālā ar rezultātu 5:0 (1:0) sagrāva Splitas "Hajduk" no Horvātijas.

Pirmajā puslaikā Nīderlandes komandu vadībā izvirzīja Džeidens Adai, veiksmīgi izpildot soda sitienu.

Savukārt otrajā puslaikā "AZ Alkmaar" pārsvaru dubultoja Ernests Poku, kurš sešas minūtes pēc saviem pirmajiem vārtiem vēlreiz pārspēja "Hajduk" vārtsargu un panāca 3:0.  Mača turpinājumā vēl divas reizes bumbu Horvātijas komandas vārtos raidīja uz maiņu nākušais Mekss Mērdinks.

Abas vienības UEFA Jaunatnes līgas finālā spēlēja pirmo reizi.

UEFA Jaunatnes līgā čempioni tiek noskaidroti kopš 2013./2014. gada sezonas. Pa diviem tituliem ir Londonas "Chelsea" un "Barcelona" klubiem, bet pa vienam - "Salzburg", "Porto", "Benfica" Madrides "Real" un arī "AZ Alkmaar" jauniešiem.

Pērn Lisabonas "Benfica" ar 6:0 finālā uzveica Austrijas vienības "Salzburg" jauno maiņu.

Latviju šajā sezonā turnīrā pārstāvēja "Jelgavas" U-19 komanda, kas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 0:4 piekāpās Budapeštas MTK futbolistiem.