foto: Milos Vujinovic / SOPA Images/Si/ Vida Press
Pirmās basketbola izlases uzzinājušas savas spēļu valstis Pasaules kausā
Japāna izvēlējusies pie sevis vest Luku Dončiču un Slovēnijas izlasi.
Basketbols
2022. gada 12. decembris, 12:43

Pirmās basketbola izlases uzzinājušas savas spēļu valstis Pasaules kausā

Jauns.lv/LETA

ASV, Slovēnijas un Kanādas vīriešu basketbola izlasēm jau noteiktas spēļu vietas 2023. gada Pasaules kausa finālturnīra apakšgrupās, informē Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Meistarsacīkšu rīkotājām katrai ir tiesības izvēlēties vienu nacionālo izlasi, kuru tā vēlas redzēt spēlējam savās mājās. Konsultējoties ar rīkotājām, nolemts, ka ASV spēlēs Filipīnās, Slovēnija - Japānā, bet Kanāda - Indonēzijā.

ASV basketbolisti, atšķirībā no slovēņiem un kanādiešiem, vēl nav kvalificējušies finālturnīram, taču ir ļoti tuvu ceļazīmes nodrošināšanai.

2023. gada Pasaules kausa basketbolā finālturnīra izloze norisināsies 29. aprīlī, kad Latvijas vīriešu basketbola izlase uzzinās savus pretiniekus apakšgrupā.

Izloze norisināsies Filipīnu galvaspilsētā Manilā, kas finālturnīrā uzņems divas apakšgrupas un arī finālposmu, kurā tiks noskaidroti pasaules čempioni. Visas finālturnīra dalībnieces kļūs zināmas nākamā gada februārī, kad noslēgsies kvalifikācijas turnīri.

2023. gada Pasaules kausa finālturnīrs Filipīnās, Japānā un Indonēzijā norosināsies no 25. augusta līdz 10. septembrim.

Vietas finālturnīrā nodrošinātas divām mājiniecēm Japānai un Filipīnām, vēl no Āzijas zonas ceļazīmes ir Jaunzēlandei, Libānai, Austrālijai un Ķīnai, Āfrikas zonā kvalificējusies Kotdivuāra, Amerikas zonā - Kanāda, bet Eiropas zonā - Somija, Vācija, Latvija, Itālija, Spānija, Slovēnija, Lietuva, Francija un Grieķija.