foto: Edijs Pālens/LETA
Basketbola savienība komentē, vai tuvākajā laikā izlasē gaidāms naturalizēts spēlētājs
Vismaz tuvākajā nākotnē Latvijas izlase netiks papildināta ar naturalizētu spēlētāju.
Basketbols
2022. gada 17. novembris, 16:41

Basketbola savienība komentē, vai tuvākajā laikā izlasē gaidāms naturalizēts spēlētājs

Jauns.lv/LETA

Latvijas Basketbola savienība (LBS) šobrīd neplāno naturalizēt ārzemju basketbolistu, lai pastiprinātu Latvijas vīriešu basketbola izlasi, aģentūrai LETA apstiprināja LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss.

Portāls "Sportacentrs.com" ceturtdien pavēstīja, ka pēc Latvijas vīriešu basketbola izlases kvalificēšanās 2023. gada Pasaules kausa finālturnīram tiek izskatīti varianti pirms gaidāmā turnīra pastiprināt valstsvienību ar kādu naturalizētu spēlētāju, taču Cipruss noliedza šādu informāciju.

LBS ģenerālsekretārs izcēla, ka naturalizācija ir sarežģīts process, kuram vajag ne tikai piekrišanu un vēlēšanos no LBS puses, bet arī no Latvijas izlases spēlētājiem.

"Lai kaut ko tādu izdarītu, mums vispirms vajadzētu spēlētāju viedokli, kuram noteikti būtu jābūt apstiprinošam. Jāsakrīt arī vēl citiem vairākiem faktoriem, tāpēc, ja šobrīd kādam kaut ko gribētos, tas nenozīmē, ka tas varētu notikt," teica Cipruss.

Tāpat viņš atklāja, ka spēlētāju naturalizēšanas iespējas bijušas arī agrāk, taču vēl nav atrasts spēlētājs, kurš atbilstu visām prasībām un varētu iederēties un manāmi pastiprināt Latvijas valstsvienības rindas.

"Tas ir ikdienas darbs, monitorēšana, kas notiek visu laiku," stāstīja Cipruss. "Arī pirms gada mēs izskatījām kaut kādus variantus, taču, kamēr nebūs atbilstoši perfekts piedāvājums, mēs nevirzīsimies uz priekšu ar lēmuma pieņemšanu."

2019. gadā pirms Eiropas basketbola čempionāta sievietēm, kas notika Rīgā, tika mēģināts naturalizēt ASV basketbolisti Šeju Pediju, taču spēlētājai netika piešķirta Latvijas pilsonība, jo Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija nolēma nevirzīt šo jautājumu tālākai izskatīšanai Saeimas sēdē.