Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
ASV sieviešu basketbola izlase uguņo, sasniedzot jaunu Pasaules kausu rezultativitātes rekordu
ASV basketbola izlasistes spoži apliecināja savu favorītu statusu uz šī gada Pasaules kausa trofeju.

ASV sieviešu basketbola izlase pirmdien sasniedza jaunu Pasaules kausa rezultativitātes rekordu, mačā ar Dienvidkorejas valstsvienību gūstot 145 punktus, bet uzvaru sīvā cīņā ar Kanādu izcīnīja latviešu izcelsmes basketbolistes Sāras Blicavs pārstāvētā Austrālija.

ASV sieviešu basketbola izlase uguņo, sasniedzot j...

Amerikānietes A grupas ceturtajā spēlē sagrāva pretinieces ar 145:69 (32:21, 36:19, 38:12, 39:17), tiekot pie ceturtā panākuma četros mačos.

Iepriekšējais Pasaules kausa rezultativitātes rekords piederēja Brazīlijas izlasei, kura 1990. gada turnīrā ar 143:50 sakāva Malaizijas basketbolistes.

ASV izlases rindās astoņas no 12 basketbolistēm pirmdien guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākā ar 24 punktiem bija Brionna Džounsa, kamēr 20 punktus guva Eidža Vilsone.

Citos A grupas mačos Beļģijas basketbolistes ar 85:55 (17:12, 20:10, 25:17, 23:16) uzvarēja Bosnijas un Hercegovinas izlasi, bet Ķīnas valstsvienība ar 95:60 (25:15, 26:10, 21:17, 23:18) pārliecinoši pieveica Puertoriko komandu.

Beļģietēm rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Hinda del Abdelkadera, bet pretinieču rindās pa 13 punktiem guva Nikonīna Eleza un Matea Taviča. Savukārt Ķīnas izlasē rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Jueru Li.

Tikmēr B grupā pie trešā panākuma četrās spēlēs tika Francijas izlase, bet otro uzvaru izcīnīja serbietes.

Serbijas izlase dienas pirmajā mačā B grupā ar 81:68 (25:25, 18:14, 19:11, 19:18) uzvarēja Mali.

Serbietēm rezultatīvākā ar 20 punktiem bija Saša Čado, bet 17 punktus guva Tina Krajišnika, kamēr Mali rindās ar 13 punktiem un 11 izcīnītām bumbām zem groziem izcēlās Sikā Konē.

Citā B grupas mačā Francijas valstsvienība ar 67:53 (16:5, 13:21, 18:19, 19:9) pieveica Japānas basketbolistes.

Uzvarētājām 16 punktus guva Gabija Viljamsa, bet 15 punkti Ilianas Rupertes kontā, savukārt Japānas izlasē rezultatīvākā ar 13 punktiem bija Saori Mijazaki.

Pēdējā pirmdienas B grupas spēlē mājinieces austrālietes ar 75:72 (14:23, 24:10, 13:24, 24:15) pieveica kanādietes.

Maču labāk sāka mājinieces (9:3), taču pēc Kanādas izlases 11 pēc kārtas gūtajiem punktiem vadībā ar 14:9 izvirzījās kanādietes, otrās ceturtdaļas vidū panākot 33:19 vadību.

Austrālietes atspēlējās ar iespaidīgu 19:0 izrāvienu - 38:33 jau mājinieču labā.

Otrajā puslaikā biežāk nelielā vadībā bija kanādietes, taču pēc 63:61, Stefas Talbotas divpunktu metiena un diviem precīziem Īzijas Makbegoras soda metieniem 36. minūtē austrālietes pārņēma vadību un to neatdeva līdz spēles beigām.

Blicavs 13 minūtēs un 51 sekundē punktus neguva, izcīnot divas atlēkušās bumbas, sakrājot pa trim personiskajām piezīmēm un kļūdām, reizi bloķējot metienu un spēli beidzot ar +/- rādītāju -6 un efektivitātes koeficientu -2.

Uzvarētājām 16 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un pieci bloķēti metieni tika Makbegorai, par punktu mazāk sakrāja Samanta Vitkomba, kurai arī sešas rezultatīvas piespēles un četras pārķertas bumbas, bet 11 punktus, deviņas zem groziem izcīnītas bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles sakrāja Talbota.

Viešņām 17 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Nira Fīldsa, bet 16 punktus guva Bridžeta Kārltona.

Pēc četrām spēļu kārtām A grupas kopvērtējumā līdere ar četrām uzvarām četrās spēlēs ir ASV, otrās ar trīs panākumiem ir ķīnietes, trešo vietu arī ar trim uzvarām ieņem beļģietes, ceturtajā vietā ar vienu panākumu ir Puertoriko, piektajā pozīcijā esošai Dienvidkorejai arī ir viens panākums četrās spēlēs, bet pēdējo vietu ar četriem zaudējumiem četrās spēlēs ieņem Bosnijas un Hercegovinas izlase.

B grupā līderu godu ar trim panākumiem četrās spēlēs dala kanādietes, francūzietes un austrālietes, divas uzvaras spēlēs ir Serbijai, piektās ar vienu uzvaru ir japānietes, bet pēdējā vietā grupā ar četriem zaudējumiem atrodas Mali.

Ceturtdaļfinālā, kas sāksies 29. septembrī, iekļūs katras apakšgrupas četras labākās izlases, bet čempiones tiks noskaidrotas 1. oktobrī.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2018. gadā triumfēja ASV basketbolistes, kuras kopumā uzvarējušas desmit no 18 turnīriem.