Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
"Club Brugge" un "Dinamo" uzvar nacionālajos čempionātos Beļģijā un Horvātijā
"Club Brugge" līksmo par Beļģijas čempiontitulu.

Briges "Club Brugge" un Zagrebas "Dinamo" svētdien nodrošināja čempiontitulus futbola meistarsacīkstēs Beļģijā un Horvātijā, savukārt "Lugano" vienība izcīnīja Šveices kausu.

"Club Brugge" un "Dinamo" uzvar nacionālajos čempi...

"Club Brugge" vadošās grupas spēlē viesos ar 3:1 (0:1) apspēlēja Antverpenes "Royal" vienību, izcīnot trešo Beļģijas līgas titulu pēc kārtas

Mājniekus mača 19.minūtē vadībā izvirzīja Mihaels Frejs. Pirmais puslaiks noslēdzās Antverpenes kluba labā.

Taču spēles otrais nogrieznis bija "Club Brugge" zīmē. 49.minūtē Hanss Vanakens realizēja 11 metru soda sitienu, 64.minūtē Džeks Hendrijs izvirzīja viesus vadībā, savukārt divas minūtes vēlāk Sarkis Adamjans guva trešos vārtus Briges kluba labā.

Pamatturnīru "Club Brugge" noslēdza otrajā vietā, taču vadošā četrinieka grupā nav piedzīvojusi zaudējumus un vienu maču pirms sezonas beigām jau ieguvusi trofeju.

Briges komandas galvenais treneris Alfrets Shrūders pēc sezonas beigām stāsies pie stūres Amsterdamas "Ajax" komandai.

Otrajā grupā jeb nākamajā četriniekā pirmo vietu ieņēma bijušā RFS un "Riga" uzbrucēja Darko Lemajiča pārstāvētā "Gent". Šajā grupā komandas spēkojās par vietu pārspēlēs par ceļazīmi uz UEFA Eiropas Konferences līgu, taču "Gent" uzvara Beļģijas kausā deva šai vienībai automātisku vietu Eiropas līgas kvalifikācijā.

Tikmēr Zagrebas "Dinamo" 23.reizi kopš Horvātijas neatkarības iegūšanas izcīnījusi valsts čempiontitulu.

"Dinamo" ar 2:0 (1:0) izbraukumā pieveica "Šibenik" vienību.

Zagrebas kluba labā ar vārtu guvumiem izcēlās Marko Toličs un Petars Bočkajs.

Galvaspilsētas komanda 35 mačos ieguvusi 76 punktus, un tuvāko sekotāju Splitas "Hajduk" tā vienu maču pirms sezonas beigām apsteidz par četriem punktiem.

Savukārt "Lugano" vienība pirmo reizi kopš 1993.gada izcīnīja Šveices kausu.

Finālmačā Bernē Lugāno klubs ar rezultātu 4:1 (2:1) apspēlēja "St. Gallen" komandu.

Žans Celars ceturtajā minūtē izvirzīja "Lugano" vadībā, taču 21.minūtē "St. Gallen" aizsargs Matejs Maglica panāca izlīdzinājumu. Pirmā puslaika izskaņā, 44.minūtē, Olivjē Kustodio guva Lugāno komandas otros vārtus spēlē, pārtraukumā dodoties ar 2:1 pārsvaru.

Otrajā puslaikā "Lugano" pārsvaru palielināja. Pateicoties attiecīgi 58. un 69.minūtē Matijas Botānī un Marena Hailes-Selasī gūtajiem vārtiem, Lugāno klubs svinēja drošu uzvaru.

Ar uzvaru "Lugano" ir nodrošinājusi vietu nākamās sezonas UEFA Konferences līgas trešajā kvalifikācijas kārtā.

Šveices līgas titulu šosezon izcīnīja "Zurich" vienība, kuras sastāvā par čempionu kļuva kādreizējais "Ventspils" futbolists Aijeguns Tosins.