Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas skrējēja Jekaterina Sokunova jau vairākus gadus dzīvo Krievijā, bet bija plānojusi piedalīties arī sacensībās Latvijā. (Foto: Ekrānuzņēmums no LTV video)

Pagājušā gada Latvijas labākā maratoniste izvēlas startēt sacensībās Krievijā un zaudē vietu izlasē

Citi sporta veidi
13. maijā 10:24 2022. gada 13. maijā 10:24
  Jauns.lv / LETA
Latvijas skrējēja Jekaterina Sokunova par startēšanu Pleskavas maratonā izslēgta no izlases kandidātu saraksta, - tā aprīlī lēmusi Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) valde.

Sokunova 24.aprīlī startēja Pleskavas maratonā, kur ar finišu trīs stundās četrās minūtēs un 22 sekundēs izcīnīja pirmo vietu sieviešu konkurencē.

Sokunova, balstoties uz pagājušā gada rezultātiem, bija Latvijas izlases kandidāte maratonā un bija iekļauta LVS mājaslapā izlases kandidātu sadaļā.

26. aprīļa LVS valdes sēdes protokolā rakstīts, ka LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs sazinājies ar sportisti un noskaidrojis, ka viņa, lai gan vairākus gadus dzīvo Krievijā, joprojām ir Latvijas pilsone. Sokunova ir amatiere, bet plānoja startēt arī Latvijas teritorijā.

Valde vienbalsīgi neatzina sportistes uzrādīto rezultātu Krievijas teritorijā un lēma izslēgt viņu no izlases kandidātu saraksta un aizliegt piedalīties Latvijas izlases sastāvā.

39 gadus vecā Sokunova pērn Latvijā bija sezonas līdere maratonā, savu karjeras labāko rezultātu - divas stundas 53 minūtes un 37 sekundes - sasniedzot Soču autodromā notikušajās sacensībās.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; krievi okupētajā Mariupolē mēģināšot sarīkot Ukrainu diskreditējošu preses tūri 25
Cilvēks, kuru Krievija nespēja nogalināt! Ukrainis trīs dienas spīdzināts, sašauts sejā un aprakts kapā, izdzīvo
FOTO: Ronalds Ķēniņš pirms treniņa noliek pie vietas Latvijas hokeja spilgtāko zvaigzni
Pievienot komentāru