Kad profesionālais sports bija mazliet citādāks: Latvijas olimpieša godīga atzīšanās, ka ēsts ir krietni par daudz un nākas tievēt
foto: Evija Trifanova/LETA
Guntim Rēķim Soltleiksitijas olimpiskās spēles bija laba mācība.
Sporta zvaigznes

Kad profesionālais sports bija mazliet citādāks: Latvijas olimpieša godīga atzīšanās, ka ēsts ir krietni par daudz un nākas tievēt

Jauns.lv

Latvijas Televīzijas raidījums “Sporta studija” savos sociālo tīklu kontos publiskojuši kādu 20 gadus vecu video no Soltleiksitijas olimpiskajām spēlēm, kurā Latvijas kamaniņu braucējs Guntis Rēķis stāsta par nedienām olimpiskajā ciematā.

Kad profesionālais sports bija mazliet citādāks: L...

Mūsdienās profesionālais sports kļuvis stingrs un uz rezultātiem tendēts. Tiek piedomāts pie katras mazākās detaļas, lai varētu uzlabot atlēta sniegumu un viņa pašsajūtu, lai tikai uzlabotu rezultātu. Milzīga loma ir uzturam un arī dažādiem uztura bagātinātājiem, tomēr noprotams, ka pirms 20 gadiem vēl ne tuvu tā nebija.

Kādreizējais Latvijas kamaniņu braucējs Guntis Rēķis, kurš karjeras laikā piedalījās četrās olimpiskajās spēlēs, savu pieticīgāko rezultātu – 29. vietu – sasniedza Soltleiksitijā, un tam bija loģisks izskaidrojums.

Rēķis sarunā ar sporta žurnālistu Dāvidu Ernštreitu atzīstas, ka Soltleiksitijā sanācis pamatīgi apvelties, kas manāmi traucē labāk startēt. Olimpiskajā ciematā esot tik milzīgs ēdināšanas piedāvājums, un visu gribas pamēģināt. Sportists atklāj, ka arī burgeri netika smādēti, tāpēc tagad jādomā, kā zaudēt svaru. Viena no efektīvākajām metodēm ir badošanās, tāpēc arī intervijas brīdī viņš ir gatavs apēst Dāvidu Ernštreitu, jo pēdējā ēdienreizē bija nācies samierināties tik ar steiku (jādomā, ka dietologiem būtu kas sakām par steiku iekļaušanu tievēšanas programmā) un tomātiņiem.

Pēc 29. vietas Soltleiksitijā jāsecina, ka līdz vajadzīgajam notievēt Guntim tomēr neizdevās, jo pēc 16. vietas pirms četriem gadiem Nagano noteikti tika cerēts uz ko vairāk. Pēc 21. vietas Turīnā un 26. Vankūverā Guntis Rēķis beidza sportista karjeru, kļūstot par treneri. Jādomā, ka saviem audzēkņiem viņš diez vai ļauj šādu izēšanos, kāds pašam sanāca 2002. gadā.