Uz Jauns.lv
Rīgas "Dinamo". (Foto: Edijs Pālens/LETA)

TEKSTA TIEŠRAIDE: Rīgas "Dinamo" viesojas Podoļskā pie Indraša un "Vitjaz"

16. oktobrī 15:30 2021. gada 16. oktobrī 15:30
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" 2021./2022. gada sezonas 19. spēli aizvadīs izbraukumā pret Podoļskas "Vitjaz" un Miku Indraši . Mača sākums 17:00. Portāls Jauns.lv piedāvā teksta tiešraidē sekot līdz notiekošajam laukumā, sociālajos tīklos un komandas iekšienē.

Rīgas "Dinamo" viesojas Podoļskā pie Indraša un "Vitjaz"

Spēles statistika: 19:31

"Vitjaz" - "Dinamo" 3:4 (pag.)

Metieni 53-39, metieni vārtu rāmī 30-24, iemetieni 29-28, bloķēti metieni 9-13, spēka paņēmieni 11-13, soda minūtes 10-12.

Nākamo spēli "Dinamo" aizvadīs 19. oktobrī savā laukumā pret KHL līderiem Magņitogorskas "Metallurg".

"Dinamo" sasniedz pirmo astotnieku 19:28

Divi punkti Podoļskā rīdziniekiem ļāvuši sasniegt izslēgšanas spēļu zonu un KHL Rietumu konferences tabulā ieņemt astoto vietu.

Treneris Zubovs par spēli: 19:24

"Izbraukuma spēle, esam ļoti priecīgi par diviem punktiem. Mēs izmantojām savus momentus. Beigu epizodē paveicās, pārtvērām ripu, aizmukām divi pret vienu un šo iespēju realizējām."

Vārti! "Vitjaz" - "Dinamo" 3:4 19:22

62. minūte. "Dinamo" aizmūk pretuzbrukumā "2 pret 1" un teicami apspēlē aizsardzībā palikušo Odetu - no Poirjē piespēles vārtus gūst Šinkaruks.

Pagarinājums 19:20

61. minūte. Rīdziniekus pēc Popova metiena glābj vārtu staba un pārliktņa krustpunkts, nākamajā uzbrukumā - Matsons.

Pagarinājums 19:19

61. minūte. "Dinamo" sāk ar Tīvolu, Radilu un Cibuļski.

Trešais periods beidzies 19:16

Pēdējās piecās minūtes abas komandas sargāja zīli rokā (vienu punktu) un uzvarētāja noskaidrošana atlikta uz pagarinājumu.

55. minūte 19:07

Šī spēle ir no tām, par kurām mēdz teikt - četru punktu cīņa. Komandas no vienas konferences, konkurentes uz kādu no pēdējām vietām izslēgšanas spēlēs. To var just laukumā - jo tuvāk pamatlaika beigas, jo piesardzīgāks hokejs.

51. minūte 19:01

"Vitjaz" spēlē pilnā sastāvā.

Noraidījums "Vitjaz" 18:57

48. minūte. Malihins vārtu priekša nospēlē pārāk aktīvi, nogāž Matsonu un saņem divas minūtes par bloķēšanu. Laba iespēja tikt solīti tuvāk uzvarai!

44. minūte 18:51

"Dinamo" pilnā sastāvā, šoreiz iztika bez ugunsgrēkiem pie Matsona vārtiem.

Noraidījums "Dinamo" 18:47

42. minūte. Par Indraša klupinšanu noraidīts Skārlets.

Sācies trešais periods 18:44

"Vitjaz" spēks ir pirmās maiņas izcilībā 18:38

“Vitjaz” galvenais spēks ir viņu leģionāru pirmā maiņa, kuras rēķinā ir visi trīs vārti šodienas spēlē. Kanādietis Daniels Odets šo dienu sagaidīja kā KHL trešais rezultatīvākais spēlētājs ar 19 (11+8) punktiem. Tikpat ar 3 vārtiem un 16 piespēlēm bija Miro Altonenam, 17 (12+5) punkti Niko Ojamaki.

Izcila pirmā maiņa, kas taisa komandas rezultātu, ir “Vitjaz” vizītkarte jau vairākas sezonas.

Atgādināsim, ka iepriekšējā sezonā to veidoja kanādietis Džastins Danforts, latvietis Kaspars Daugaviņš (49 punkti, 17+32) un zviedrs Matiass Tedenbī. Danforts vasarā parakstīja līgumu ar Kolambusas “Blue Jackets” taču tagad nosūtīts uz fārmklubu Klīvlendā un sezonu sācis AHL. Daugaviņš spēlē Šveicē, Tedenbī – Minskas “Dinamo”.

Kaspars Daugaviņš pagājušajā sezonā bija viens no "Vitjaz" pirmās maiņas līderiem. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Otrā perioda statistika 18:36

Līdzīga statistika, līdzīga spēle un neizšķirts uz tablo. Kam šodien tiks uzvara un divi punkti?

Otrais periods beidzies 18:27

"Vitjaz" - "Dinamo" 3:3

Vārti! "Vitjaz" - "Dinamo" 3:3 18:26

40. minūte. Vārti ģērbtuvē! Septiņas sekundes pims perioda beigām pēc Dārziņa piespēles un Gormlija metiena ripu vārtos ielabo Sotnieks. Viņam tie ir pirmie vārti šosezon.

Vārti! "Vitjaz" - "Dinamo" 3:2 18:21

38. minūte. Savus vārtus izkārto "Vitjaz" pirmā maiņa, Odeta un Ojamaki iesākto kombināciju pabeidz Altonens. "Vitjaz" no 0:2 panākuši 3:2.

36. minūte 18:18

Laba iespēja vārtu priekšā Radilam, atkal nekā.

"Dinamo" otrā perioda otrajā pusē uzbrūk vairāk un rada arī bīstamākus momentus.

Rīgas komanda izbraukumā aizvadīs tikai vienu spēli un jau 19. oktobrī mājās uzņems Magņitogorskas "Metallurg".

"Dinamo" pēdējos divos mačos mājās izcīnīja uzvaras pār Novosibirskas "Sibirj" ar rezultātu 4:1 un Ņižņekamskas "Ņeftehimik" ar 4:3.

Savukārt "Vitjaz" vienība nav spējusi uzvarēt pēdējās sešās spēlēs un pēdējo uzvaru izcīnīja 27.septembrī pret Sanktpēterburgas SKA. Pēdējā aizvadītajā spēlē Indraša pārstāvētā vienība piekāpās Ņižņijnovgorodas "Torpedo" ar rezultātu 1:3.

Komandas savā starpā ir tikušās 30 reizes, no kurām 15 uzvaras izcīnīja rīdzinieki.

Rīgas vienība Rietumu konferencē ar 17 izcīnītiem punktiem 18 spēlēs ieņem devīto vietu, taču "Vitjaz" atrodas 11. vietā ar 13 punktiem 17 spēlēs.

Komandas galvenā trenera Sergeja Zubova un viņa palīgu rīcībā uz izbraukuma spēli ir: vārtsargi - Matejs Mahovskis, Juhans Matsons, Ēriks Vītols; aizsargi - Oskars Cibuļskis, Kārlis Čukste, Ralfs Freibergs, Brendons Gormlijs, Patriks Ozols, Rīss Skārlets, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle; uzbrucēji - Daniels Bērziņš, Filips Buncis, Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Jere Karjalainens, Mārtiņš Karsums, Edgars Kulda, Gints Meija, Emīls Puarjē, Aleksandrs Protapovičs, Lukāšs Radils, Hanters Šinkaruks, Gunārs Skvorcovs, Peters Tīvola.

Izbraukumā nedevās Nerijus Ališausks, Frenks Korado un Rūdolfs Červenijs, bet fārmklubā "Zemgale"/LLU atrodas Roberts Mamčics, Miks Tumānovs, Ernests Ošenieks, Jānis Švanenbergs, Patriks Zabusovs un Ņikita Mateiko.