Jonass Sardīnijas posma pirmajā braucienā 13. vietā
Pauls Jonass.
2021. gada 19. septembris, 16:14

Latvijas motobraucējs Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien pasaules motokrosa čempionāta desmitajā posmā - Sardīnijas "Grand Prix" - MXGP klasē pirmo braucienu pabeidza 13.pozīcijā.

Kvalifikācijas braucienā Jonass ieņēma 15.vietu, bet pirmajā vietā ierindojās nīderlandietis Džefrijs Herlings. Smagu kritienu piedzīvoja titulētais itālis Antonio Kairoli, kurš gan ticis cauri sveikā bez lūzumiem, taču šodien nestartēs.

Latvietim izdevās veiksmīgs starts, taču pavisam neveiksmīgs pirmais pagrieziens lika noslīdēt uz 21.vietu. Jonass brauciena laikā spēja sasniegt 14.pozīciju, taču lielāko daļu brauciena pavadīja 15.vietā. Pēdējos apļos Jonass spēja pakāpties uz 14.pozīciju un beigās arī apsteigt vācieti Henriju Džakobi, izcīnot 13.vietu.

Herlings, kurš braucienā izcīnīja pirmo vietu, spēja atrauties no tuvākā sekotāja spāņa Horhes Prado par vairāk kā 40 sekundēm. Brauciena laikā līderu trijnieks lielākoties bija nemainīgs, taču tuvojoties brauciena beigām trešo vietu izcīnīja francūzis Romēns Febvrs.

Plkst.17.10 pēc Latvijas laika paredzēts otrais brauciens.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 18 posmi. Sezonas noslēgums plānots novembrī Itālijā.