Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: CAMERA PRESS/Fabio Frustaci / Vida Press

Djego Maradonas medicīniskā aprūpe bijusi pavirša, atklājas ekspertīzē

Sporta zvaigznes
1. maijā 18:49 2021. gada 1. maijā 18:49
  Jauns.lv
Maradonas nāve lika uzdot jautājumus par viņa medicīnisko aprūpi. Dažas dienas pēc viņa nāves Argentīnas prokurori uzsāka izmeklēšanu par mirušās sporta zvaigznes medicīnisko aprūpi. Martā prokurori sasauca 20 medicīnas ekspertu komisiju, lai pārbaudītu Maradonas nāves cēloni un noteiktu, vai nav notikusi nolaidība, vēsta BBC.

Par ekspertu atklāto piektdien ziņoja vietējie mediji. 70 lappušu garajā ziņojumā teikts, ka Maradona nopietni saslimis aptuveni 12 stundas pirms nāves. Un šajā laikā viņš "netika pienācīgi uzraudzīts", teikts ziņojumā.

Saistītās ziņas

Djego Maradonas nāvē izvirza apsūdzības viņa privātajam ārstam
Maradonas nāvē jau konstatētas savādības: Argentīnas prokurori sākuši izmeklēšanu
Pirmsnāves vārdi un satiktie cilvēki: atklātas detaļas par Maradonas dzīves pēdējām stundām

Citējot ziņojumu, Argentīnas laikraksts "Clarin" vēstīja, ka komisija apsūdzējusi Maradonas mediķu komandu par viņa izdzīvošanas atstāšanu "likteņa varā".

Medicīnas eksperti apgalvo, ka Maradonam varētu būt lielākas izredzes izdzīvot, ja viņš būtu ārstējies medicīnas iestādē, nevis mājās, vēsta laikraksts.

Tāpat secināts, ka Maradonas aprūpētāju komandas veiktās darbības bijušas "neadekvātas un nepilnīgas", vēsta ziņu aģentūra "Reuters", kuras rīcībā ir ziņojuma kopija.

Maradonas personīgais ārsts Leopoldo Luki (Leopoldo Luque) un viņa psihiatrs ir starp medicīnas speciālistiem, kurus izmeklē prokurori. Prokurori lems, vai celt kādas apsūdzības, tai skaitā apsūdzību par slepkavību.

Bažas par Maradonas ārstēšanu pēc smadzeņu operācijas oficiāli pauda viņa meitas. Iepriekš preses konferencē Maradonas ārsts Luki raudāja, teikdams, ka ir darījis visu iespējamo, lai glābtu drauga dzīvību:

"Jūs zināt, par ko es esmu atbildīgs? Par to, ka mīlēju viņu, rūpējos par viņu, pagarināju viņa dzīvi." Ārsts apgalvo, ka ir izdarījis "visu iespējamo, līdz pat neiespējamam". 

Citi šobrīd lasa

Krietni notievējusī Adele parāda iepriekš neredzētas fotogrāfijas
VIDEO: cilvēku masas Uzvaras parkā no policijas drona skatpunkta - likumsargi kontrolē situāciju 22
Īlons Masks atklāj, ka sirgst ar Aspergera sindromu 6
Pievienot komentāru

"Тебе понравилось?": Давид Манукян запечатлелся с сияющей от счастья Мариной Федункив

"Да будет рок": Майли Сайрус восхитила яркими нарядами в Нью-Йорке