foto: Evija Trifanova/LETA
Latvijas sieviešu volejbola izlasi turpmāk vadīs Seļivanovs
Pāvels Seļivanovs pēdējos gados pildījis galvenā trenera Andreja Odinokova asistenta pienākumus "RVS"/"LU" komandā.
Citi sporta veidi
2021. gada 15. marts, 11:47

Latvijas sieviešu volejbola izlasi turpmāk vadīs Seļivanovs

Jauns.lv / LETA

Latvijas sieviešu volejbola izlasi turpmāk vadīs Pāvels Seļivanovs, pirmdien ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Jau ziņots, ka ņemot vērā Covid-19 ierobežojumu izraisītās sekas uz Latvijas sieviešu izlases volejbolā gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram maijā, Inguna Minusa ar LVF vienojusies par amata atstāšanu.

Pirmdien LVF vēsta, ka organizācijas valde galvenā trenera amatā apstiprinājusi Seļivanovu, kurš pēdējos gados pildījis galvenā trenera Andreja Odinokova asistenta pienākumus "RVS"/"LU" komandā. Zīmīgi, ka izlasē būs mainītas lomas - Seļivanovs ieņems galvenā trenera amatu, bet viņam asistēs Odinokovs.

Pēc tam, kad galvenās treneres pienākumus izbeidza Minusa, tika izsludināts konkurss, kuram pieteicās desmit kandidāti, no kuriem tikai viens vietējais.

"No sākotnējā kandidātu loka tika izvēlēti četri, kuri iekļuva otrajā kārtā. Visi kandidāti bija gados jauni un ambiciozi. Pārrunājām katra skatījumu uz Latvijas dāmu volejbola saimniecību un izlasi, secinot, ka visiem ārzemju speciālistiem informācijas par situāciju ir salīdzinoši neliela. Sapratām, ka interese un vēlme vadīt Latvijas izlasi ārzemju speciālistiem ir, taču, lai iepazītu saimniecību, būtu nepieciešams laiks," LVF valdes loceklis Kaspars Timermanis norāda uz galvenajiem iemesliem, kāpēc pieņemts lēmums vienoties ar Seļivanova un Odinokova treneru duetu.

Konkursa otrajā kārtā bija iekļuvuši volejbola speciālisti no Slovākijas, Spānijas un Krievijas.

Latvijas izlasei jau maijā jācīnās par iekļūšanu Eiropas 2021.gada čempionāta finālturnīrā, bet maija un jūnija mijā jāpiedalās arī Sudraba līgas spēlēs. Sadarbība ar Seļivanovu panākta līdz šo turnīru noslēgumam. Pēcāk tiks lemts - pagarināt līgumu ar viņu vai atgriezties pie citu speciālistu meklējumiem.

Latvijas izlase tika atjaunota 2012.gadā, kad tās vadību uzņēmās Jānis Leitis, bet pēcāk viņu aizstāja jau pieminētā Eiropas 2009.gada čempione pludmales volejbolā - Minusa.