Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rojs Maizītis

Latvijas Olimpiskā komiteja sāk jauno sporta talantu atbalsta programmu

Citi sporta veidi
16. februārī 11:35 2021. gada 16. februārī 11:35
  Jauns.lv
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sāk jaunu programmu "Olimpiskais drafts", ar kuras palīdzību centīsies palīdzēt individuālā sporta jaunajiem talantiem pārejas procesā uz pieaugušo sportu, portālu Jauns.lv informēja LOK.

Ar privāto uzņēmēju atbalstu sāktās "Olimpiskā drafta" programmas mērķis ir identificēt un atbalstīt individuālo olimpisko sporta veidu jaunos, talantīgos atlētus vecumā no 16 līdz 20 gadiem, motivējot viņus sasniegumiem pārejas periodā uz pieaugušo sportu.

LOK prezidents Žoržs Tikmers par "Olimpiskā draftu" izsakās sekojoši: "Jauno sporta talantu atbalsta programma ir Latvijas Olimpiskās komitejas atbilde sporta sabiedrībai aktuālai tēmai – kā identificēt, motivēt un noturēt patiesi talantīgus jauniešus pārejas periodā no jauniešu uz pieaugušo sportu. Kā viens no būtiskiem iemesliem tam ir nepietiekams finansējums treniņu darbam. LOK ir spējis radīt interesi respektabliem uzņēmumiem, kuri ir gatavi kopā ar LOK atrast un atbalstīt Latvijas topošās sporta zvaigznes."

Jaunos sportistus programmai var pieteikt olimpisko sporta veidu federācijas, novērtējot sportista sasniegtos rezultātus iepriekšējās sezonās un izaugsmes potenciālu, gatavojoties olimpiskiem startiem (Parīze-2024; Milāna, Kortīna-2026). Tāpat ir nepieciešama sportista motivācijas vēstule vai video stāsts un trenera atbalsta vēstule.

Kļūstot par programmas nominantiem, jaunie sporta talanti var cīnīties par trīs stipendijām 25 000 eiro apmērā katram un par trim stipendijām 5000 eiro apmērā katram gadā. Sporta veidu federācijas savus kandidātus var pieteikt līdz 8. martam, savukārt uzvarētājus žūrija paziņos 30. martā.

Saistītās ziņas

FOTO: Latvija saņēmusi ielūgumu piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs 1
Latvijas pārstāvjiem Tokijas olimpiskajās spēlēs vakcinēšanās pret Covid-19 būs ieteicama, bet ne obligāta
Tokijas olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs Latvijas sportistiem būs vienots parādes tērps

Šī programma tiek finansēta tikai no piesaistīto sadarbības partneru līdzekļiem, un valsts budžeta līdzekļi tai netiek tērēti. Projekta partneri ir akciju sabiedrība "Latvijas Valsts Meži",  akciju sabiedrība "LNK Industries" un kompānija "Amber Beverage Group".

Citi šobrīd lasa

Grieķiju satriec noziegums: laupītāji mazuļa priekšā nogalina 20 gadus veco māti, britu pilsoni; izsludināta liela atlīdzība
Kuldīgas pašvaldības policija "darba vajadzībām" iepērk augstpapēžu zābakus un kurpes 6
FOTO: galvaspilsētas kafejnīcu terasēs nav pat adatai kur nokrist 10
Pievienot komentāru

Совсем не Казанова: как Александр Лыков прожил всю жизнь с одной женщиной и едва не ушел в монастырь

Звезда сериала "Сверхъестественное" удивил огромной бородой и челкой