Miljardiere, kas lido ekonomiskajā klasē: Girgensona komandas īpašnieka meita uzspīd “Australian Open”
Sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā nelielu pārsteigumu pirmajā kārtā sagādājusi amerikāņu tenisiste Džesika Pegula, kura, pārspējot WTA ranga 13. numuru baltkrievieti Viktoriju Azarenku, pirmo reizi karjerā iekļuvusi “Australian Open” otrajā kārtā.
Pazīstamajai baltkrievu sportistei kortā bija manāmas veselības problēmas – viņa brīžiem tik smagi elpoja -, ka tiesnesis nolēma saukt medicīnisko palīdzību.
Vika struggling a lot with her breathing. She’s now receiving treatment. #AusOpen pic.twitter.com/w9oTJboQAC
— Tennis GIFs 🎾🎥 (@tennis_gifs) February 9, 2021
Džesika Pegula izmantoja sava sāncenses likstas, uzvarot divos setos ar 7:5, 6:4 un tiekot pie sava lielākā panākuma ārpus ASV robežām (pagājušajā gadā “US Open” viņa pat aizspēlējusies līdz trešajai kārtai).
Miljardiere tenisā - Džesika Pegula
Džesikas Pegulas tēvs Terenss tālajā 1983. gadā aizņēmās 7500 ASV dolāru (6200 eiro), lai dibinātu uzņēmumu “East Resources”. Uzņēmums attīstījās, ...
26 gadus vecā Džesika Pegula pašlaik WTA rangā ieņem rekordaugsto 61. pozīciju, bet pēc “Australian Open” varētu būt vēl augstāk. Šobrīd viņa savā karjerā nopelnījusi nepilnus 1,4 miljonus ASV dolāru (1,16 miljoni eiro). Uzvara pār Azarenku viņai ir ceturtā reize karjerā, kad izdevies pārspēt Top20 tenisisti. Viņas ceļš pretī tenisa virsotnēm bijis ļoti pakāpenisks un ASV tenisistēm neraksturīgs.
Savu karjeru viņa sāka jau tālajā 2009. gadā, bet WTA līmeņa sacensību pamatturnīrā pirmo reizi tika vien pēc trīs gadiem. Savukārt “Grand Slam” pamatturnīrā pirmo reizi iekļuva vien 2015. gadā. Visai neierasti, ņemot vērā, cik daudz dažāda līmeņa WTA sacensību notiek ASV, kurās regulāri īpašus uzaicinājumus saņem pašmāju sportistes. Uz Pegulu tas nav attiecies, jo viņa pati spējusi izcīnīt vietas pamatturnīros, nevis cerējusi uz īpašiem uzaicinājumiem, kas miljardiera meitai varētu nebūt pārāk grūti nopelnāmi.
Toreiz un tagad: kā Covid-19 mainījis "Australian Open"
Toreiz un tagad: kā Covid-19 mainījis "Australian Open" tenisa turnīru.
Džesikas tēvs Terenss tālajā 1983. gadā aizņēmās 7500 ASV dolāru (6200 eiro), lai dibinātu uzņēmumu “East Resources”. Uzņēmums attīstījās, Terenss Ņujorkas un Virdžīnijas štatos iepirka zemi, kuras slāņos atrada gāzi. Viņš 2010. gadā pārdeva lielāko daļu sava uzņēmuma par 4,7 miljardiem ASV dolāru (aptuveni 3,88 miljardi eiro), bet 2014. gadā atlikušo daļu par vēl 1,75 miljardiem dolāru (1,45 miljardi eiro). Pašlaik viņš praktiski pilnīgi ir atgājis no uzņēmējdarbības un pievērsies sporta un izklaides industrijai, esot Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Bufalo “Sabres”, ko pārstāv Zemgus Girgensons, un Nacionālās futbola līgas (NFL) komandas Bufalo “Bills” īpašnieks. Interesanti, ka 2014. gadā, cīņā par “Bills” komandas pirkšanu, viņš pārspēja nākamo ASV prezidentu Donaldu Trampu, kurš vēlāk sociālajos tīklos bija “ļoti laimīgs, ka neizdevās nopirkt tik nerentablas līgas komandu”.
Džesika Pegula neslēpj, ka ģimenes bagātība, protams, viņai palīdzējusi, tā dod viņai iespēju attīstīties. Viņas tēvs agrā vecumā deva mācību: „Viņš teica, ka neviens neko nedos par velti, tāpēc ir smagi jāstrādā un viss. Tēvs piecēlās no nulles. Un man arī vienmēr bija jāstrādā. Vecāki neļāva man degunu celt debesīs, un es to ļoti novērtēju.”
Ģimene Džesikai palīdz mācīties, radot apstākļus, jo viņai tiek atrasti labākie speciālisti. Piemēram, karjeras sākumā viņu trenēja Maikls Džoiss - tūlīt pēc sešarpus gadu ilga darba ar Mariju Šarapovu. Džoiss neslēpj, ka viņš pusgadu apsvēris šo darba priekšlikumu. Tagad viņu trenē Deivids Vits, kurš 11 gadus strādājis ar Venusu Viljamsu. Divi no labākajiem speciālistiem tenisa pasaulē
Protams, piecu sporta komandu īpašnieka meitai ir iespēja tikt pie vērtīgas mācības ne tikai no tenisistiem. Viņas ģimene NFL komandu nopirka laikā, kad Džesika ar cilmes šūnām ārstēja ceļgala traumu, tad nu Pegula no labāko speciālistu skatu punkta varēja redzēt, kā viss darbojas. “Protams, tikai dažiem cilvēkiem ir šāda iespēja, tāpēc tas bija lieliski,” sacīja Džesika.
Aplūkojot amerikāņu futbolistu dzīvi, viņa saprata, ka teniss ir ļoti grūts: “Viņiem tas ir daudz vieglāk. Viņi atnāk uz stadionu, kur, piemēram, ir uztura speciālisti, kas katram sagatavo specializētas pusdienas. Tenisā mums nekā tāda nav.” Un vecāki daudz neatvieglo smago tenisa ikdienu. Piemēram, viņa nelido uz turnīriem ar privātu lidmašīnu: “Es gribētu. Bet nē, es lidoju ekonomiskajā klasē, blakus tualetei, tāpat kā visi pārējie.”