Japāna, neraugoties uz pandēmiju, olimpiskajām spēlēm sola piesaistīt 10 000 mediķu
Japānas valdība otrdien paziņoja, ka joprojām plāno piesaistīt 10 000 medicīnas darbinieku Tokijas olimpiskām spēlēm, neskatoties uz koronavīrusa pandēmijas trešā viļņa smago ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu.
2021.gada Tokijas olimpisko spēļu un paralimpisko spēļu rīkošanā iesaistītās puses uzstāj, ka šovasar plānotie četrgades vērienīgākie sporta notiks kā iecerēts.
Otrdien parlamentā olimpisko spēļu ministre Seiko Hasimoto pavēstīja, ka valdība joprojām turas pie plāna piesaistīt tūkstošiem mediķu olimpiskajām spēlēm.
"Mēs cenšamies nodrošināt nepieciešamo medicīnisko personālu aptuveni 10 000 apmērā, aicinot ārstus un medmāsas strādāt aptuveni piecas dienas spēļu periodā," sacīja Hasimoto.
Sešus mēnešus pirms vērienīgā pasākuma sākuma Tokijā un citos rajonos ir spēkā ārkārtas stāvoklis rekordlielā jaunā koronavīrusa gadījumu skaita pieauguma dēļ.
Japāna pandēmijā cietusi mazāk nekā citas valstis un no Covid-19 miruši aptuveni 5000 cilvēku, taču ārsti brīdina, ka medicīnas iestādes riskē ar sabrukumu, it īpaši, ja olimpiskās spēles izraisīs jaunu uzliesmojumu.
Japāna plāno sākt masveida vakcināciju pret jauno koronavīrusu maijā - tikai divus mēnešus pirms pārcelto Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas.
Japāna ir vienojusies ar farmaceitiskajām kompānijām par pietiekamu daudzumu vakcīnu devu visiem 126 miljoniem iedzīvotāju un strādā pie uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas apstiprināšanas, kuru sāks izmantot no nākamā mēneša.
Pirmie rindā uz bezmaksas vakcīnu ir 10 000 medicīnas darbinieku, kuriem sekos 50 miljoni iedzīvotāju paaugstinātās riska kategorijās, tostarp ar hroniskām slimībām un vecāki par 65 gadiem.
Ministri cer, ka ātrākais maijā varēs sākt masveida vakcināciju.
Olimpiādes atklāšanas ceremonija ir paredzēta pēc sešiem mēnešiem, taču koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaita pieaugums pasaulē un Japānā atkal radījis šaubas par pasākuma norisi.
Sabiedrības atbalsts olimpiskajām spēlēm ir strauji mazinājies un nesen Japānā veikta aptauja parādīja, ka vairāk nekā 80% iedzīvotāju uzskata, ka olimpiskās spēles būtu jāatceļ vai arī vēlreiz jāpārceļ.
Tokijas olimpiskās spēles tika pārceltas par gadu un to norise plānota no 23.jūlija līdz 8.augustam. Savukārt paralimpiskās spēles šovasar iecerētas no 24.augusta līdz 5.septembrim.
Kopš 1948.gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liedza sportistiem pērnvasar pulcēties Tokijā.
Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos gadījumos tas notika kara dēļ.