Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Fāzels atkārtoti apliecina vēlmi hokeja pasaules čempionātu aizvadīt Minskā un Rīgā
Starptautiskās Ledus hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels. (Foto: AP/Scanpix)

Fāzels atkārtoti apliecina vēlmi hokeja pasaules čempionātu aizvadīt Minskā un Rīgā

Hokejs
15. oktobrī 13:52 2020. gada 15. oktobrī 13:52
  Jauns.lv / LETA
Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels Baltkrievijas Hokeja federācijai (FHB) atkārtoti apliecinājis vēlmi 2021. gada pasaules čempionātu aizvadīt Minskā un Rīgā, ziņo FHB.

Pēc vardarbīgas protestu apspiešanas Baltkrievijā Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā Latvijas valdība septembra sākumā informēja IIHF par nevēlēšanos šādos apstākļos čempionātu rīkot kopā ar Baltkrieviju, kā arī lūdza IIHF Baltkrievijas vietā atrast citu valsti, kurā varētu notikt daļa no čempionāta.

Trešdien FHB prezidents Dmitrijs Baskovs piedalījās vidoekonferencē ar Fāzelu, kurš atkārtoti paudis vēlmi rīkot čempionātu Minskā un Rīgā.

"Mums bija konstruktīva saruna ar IIHF. Fāzels kārtējo reizi apstiprināja IIHF vēlmi nākamajā pavasarī aizvadīt čempionātu Minskā un Rīgā. Apspriedām vairākus jautājumus, kas saistīti ar epidemioloģisko pasākumu piemērošanu dalībniekiem un viesiem. Jebkurā gadījumā esam gatavi jebkādos apstākļos aizvadīt čempionātu un gatavoties tam kopā ar saviem Latvijas partneriem," FHB citē Baskova teikto.

IIHF pagaidām neplāno pārcelt 2021. gada pasaules čempionātu uz citu norises vietu un nevēlas izdarīt kādus politiskus paziņojumus.

2021. gada pasaules čempionātu rīko Minska kopā ar Rīgu. Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014. gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

Rīga un Minska 2017. gada maijā notikušajā balsojumā IIHF kongresā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006. gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014. gadā.

Citi šobrīd lasa

Viņa kā embrijs tika sasaldēta 1992.gadā: piedzimis pasaulē "vecākais" mazulis
Ilgi gaidītās kāzas: spēkavīrs beidzot apprecējis seksa lelli Margo 2
Latvijā trešdien jauns Covid-19 rekords - saslimuši 930 cilvēki; 11 miruši 16
Pievienot komentāru

Мать мужа Леры Кудрявцевой произвела фурор

Бари Алибасова госпитализировали из-за передозировки виагры