Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Anglijas premjerlīgas zvaigzne atklāj, ka ir homoseksuāls, taču baidās "iznākt no skapja"
Pixabay

Anglijas premjerlīgas zvaigzne atklāj, ka ir homoseksuāls, taču baidās "iznākt no skapja"

Futbols
22. septembrī 06:20 2020. gada 22. septembrī 06:20
  Jauns.lv
Kāds Anglijas futbola premjerlīgas spēlētājs atzinis, ka ir pārāk nobijies, lai publiski atklātu, ka ir homoseksuāls, vēsta "Daily Mail".

Atklātā vēstulē bijušā futbolista Džastina Fašanu brāļameitai futbola zvaigzne skaidrojis, ka dzīve slepenībā būtiski ietekmējusi viņa garīgo veselību. Viņš piebildis, ka ir "praktiski neiespējami" būt attiecībās.

Futbolists, kurš par savu seksualitāti runājis ar dažiem komandas biedriem, teicis, ka kopš 14 gadu vecuma zinājis, ka ir gejs. Vēstulē, ko pirmo reizi publicēja "The Sun", spēlētājs rakstījis:

"Lai gan sabiedrība ir būtiski attīstījusies kopš esmu pusaudzis, pati spēle nav. Tiem, kas to vada, ir jāievieš vairāk pasākumu, lai geji zinātu, ka viņi saņems visu nepieciešamo atbalstu." Jūlijā laikraksts publicējis vēl kāda spēlētāja anonīmo atzīšanos. "Es ceru sazināties ar abiem, lai apspriestu viņu situāciju," sacīja "Džastina Fašanu" fonda vadītāja.

Džastins Fašanu. (Foto: Action Images/Scanpix)

Noridžas "City" klubā profesionāļa karjeru sākušais Džastins Fašanu par savu orientāciju paziņoja 1990. gadā. Līdz šim viņš ir vienīgais augsta līmeņa futbolists, kurš publiski atklājis savu homoseksualitāti. Tomēr ir neoficiāli zināms arī par vairākiem citiem. 1998. gadā 38 gadu vecumā Fašanu izdarīja pašnāvību.

Patlaban Lielbritānijā nav neviena spēlējoša futbolista, kurš būtu atzinis, ka ir gejs. Anglijas futbola premjerlīgā norādīts, ka tā atbalstīs ikvienu, kurš vēlēsies atklāt savu homoseksualitāti.

Citi šobrīd lasa

Aizturēšanas aizkulises: kā Latvijas policisti Rīgā gaišas dienas laikā sagrāba Igaunijā meklētu vīrieti. VIDEO 1
"Skola 2030" sarīko klātienes mācības skolotājiem, pēc kā atklājas, ka vienam ir Covid-19; pārējo stāvoklis - neskaidrs 8
Indietis Vecrīgā nepamana trīs gājējus un notriec visus reizē 7
Pievienot komentāru

Джоли пошла на новые меры, чтобы отсудить детей у Питта

Стало известно, почему Меган отказалась от поездки в Великобританию