foto: AP/Scanpix
Steroīdu lietošanā pieķertais itāļu motobraucējs varētu tikt pie krietni bargāka soda
"MotoGP" itāļu braucējs Andrea Jannone.
Citi sporta veidi
2020. gada 10. jūnijs, 13:06

Steroīdu lietošanā pieķertais itāļu motobraucējs varētu tikt pie krietni bargāka soda

Jauns.lv / LETA

"MotoGP" itāļu braucējs Andrea Jannone Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) apstrīdējis viņam piespriesto 18 mēnešu diskvalifikāciju, kamēr Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pieprasa sodu palielināt uz četriem gadiem.

Starptautiskā Motosporta federācija (FIM) pirms pāris mēnešiem Jannonem par aizliegto vielu lietošanu piesprieda 18 mēnešu diskvalifikācija. Diskvalifikācija ir spēkā līdz nākamā gada 16.jūnijam.

Jannones nodotajās analīzēs, kas veiktas 3.novembrī Malaizijas "Grand Prix" laikā, tika atrasts anaboliskais steroīds drostanolons. Viņš diskvalificēts no sezonas pēdējiem diviem posmiem, kuros gan itālis izstājās.

CAS ziņo, ka saņēmusi Jannones apelācijas pieteikumu, bet tajā pat laikā WADA iesniegusi pieprasījumu pagarināt sportista diskvalifikāciju uz četriem gadiem, kas viņam, visticamāk, nozīmētu karjeras beigas. Šobrīd vēl nav nozīmēts uzklausīšanas datums.

Jannone, kuram ar "Aprilia" komandu līgums ir līdz šī gada beigām, aizvadītajā sezonā "MotoGP" klasē ieņēma 16.vietu. Prestižākajā klasē viņš aizvadījis septiņas sezonas, labāko rezultātu sasniedzot 2015.gadā, kad kopvērtējumā tika izcīnīta piektā pozīcija. Savu vienīgo uzvaru "MotoGP" klasē viņš svinēja 2016.gadā Austrijā.

Pirms debijas "MotoGP" Jannone trīs sezonas pēc kārtas bija trešais "Moto2" klasē, bet vēl pirms tam startēja 125 kubikcentimetru klasē.

Jannone motošosejas pasaules čempionātā ir pirmais pieķertais sportists kopš 2012.gada, kad par metilheksānamīna lietošanu "iekrita" "Moto2" austrāliešu braucējs Entonijs Vests.