foto: Shutterstock
Mūžībā devies cīņas sporta treneris Boļeslavs Matusevičs
Sporta zvaigznes
2020. gada 31. marts, 17:01

Mūžībā devies cīņas sporta treneris Boļeslavs Matusevičs

Jauns.lv / LETA

Šajās dienās mūžībā devies cīņas sporta treneris Boļeslavs Matusevičs, otrdien ziņoja Latvijas Sporta Cīņas Federācija.

Matusevičs bija arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Sporta katedras lektors, Latvijas veterānu izlases treneris brīvajā cīņā, daudzu sacensību organizators un tiesnesis. Kā cīņas sporta treneris viņš LLU studentu meistarības kaldināšanai veltījis vairāk nekā 50 darba gadus.

Matusevičs savā sportista karjerā bija izcīnījis trešo vietu PSRS junioru čempionātā un ieguvis sporta meistara nosaukumu.

Ar cīņas sportu Matusevičs sāka nodarboties 15 gadu vecumā, kad iestājās Rīgas Komunālās celtniecības tehnikumā.

Līdz pēdējai dzīves dienai viņš turpināja sekot brīvās cīņas notikumiem, apmeklēja visus Latvijas cīņas čempionātus, kā arī braukāja līdzi uz Eiropas un pasaules čempionātiem.

Treneris Matusevičs ir sagatavojis trīsdesmit sporta meistarus, atzīmē "Zemgales Ziņas" savā interneta mājaslapā.

"Zemgales Ziņas" vēsta, ka 1952.gadā dibinātā Cīņas sporta sekcija LLU pastāvēja 62 gadus. Pirmos desmit gadus studenti sportoja no pašu vidus izvirzītā Agronomijas fakultātes docenta Andreja Cālīša vadībā. 1962.gadā sekcijas vadību pārņēma Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta (tagadējā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija) 4.kursa students Boļeslavs Matusevičs.

"Sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados sacensības brīvajā cīņā notika arī starp augstskolas fakultātēm," rakstīja "Zemgales Ziņas" 2015.gadā. "Vēlāk tām pievienojās lauksaimniecības tehnikumi, kuros par pasniedzējiem strādāja absolventi, kas, studenti būdami, bija cīnījušies pie Matuseviča.

"Tehnikumieši no Kandavas, Ogres, Mālpils, Priekuļiem, Višķiem un Saulaines, sacenšoties ar studentiem, iepazina augstskolu un bieži vien pēc diploma saņemšanas nāca uz Jelgavu studēt un reizē arī sportot tālāk. Cīņa bija tik populāra, ka sacensības notika pat Jelgavas pils aulā uz skatuves," atcerējās Matusevičs, kurš toreiz cīnījās arī pats.

Veterāns atrada laiku ne tikai sportam. Viņš darbojas partijā "Tēvzemei un Brīvībai", Latviešu strēlnieku apvienībā un biedrībā "Lāč­plēsis".