Francijas futbolisti neizteiksmīgā mačā nospēlē neizšķirti ar Dāniju, abām arī izkļūstot no C grupas
Francijas futbola izlase otrdien Krievijā notiekošā Pasaules kausa C grupas trešās - pēdējās - kārtas spēlē Maskavā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Dāniju, abām komandām tādējādi iekļūstot astotdaļfinālā.
Tikmēr otrā C grupas mačā pie pirmās un vienīgās uzvaras šī gada Pasaules kausā tika Peru, kas ar 2:0 (1:0) pārspēja Austrāliju. Austrāliešiem pēc dāņu neizšķirta arī uzvara šajā mačā nebūtu ļāvusi sasniegt astotdaļfinālu.
Līdz ar to C grupā ar septiņiem punktiem trīs mačos labākā bija Francija, kam ar pieciem punktiem sekoja Dānija. Pie trim punktiem noslēgumā tika Peru, bet vienu punktu ieguva Austrālija.
Francijas un Dānijas valstsvienību mačs bija pirmais šajā Pasaules kausā, kurā netika gūti vārti.
Spēli pret Francijas futbolistiem dāņi sāka ļoti apņēmīgi, turklāt jau mača sākumā soda laukumā tika nogāzts Dānijas valstsvienības spēlētājs Martins Braitvaits, tomēr 11 metru soda sitiens netika piešķirts. Turpinājumā gan iniciatīva pārgāja Francijas izlases pusē, kā rezultātā vairākkārt spēlē bija jāiesaistās dāņu vārtsargam Kasperam Šmeihelam, kurš 15.minūtē glāba pēc bīstama Olivjē Žirū sitiena.
Pirmā puslaika turpinājumā laukumā gan bija vērojama mierīgāka cīņa, bet vēl pirms lielā pārtraukuma pretuzbrukumā aizskrēja Francijas izlases zvaigzne Antuāns Grīzmans. Pret viņu tika pārkāpti noteikumi, tomēr šīs cīņas pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem.
Otrajā puslaikā abas vienības demonstrēja ļoti pieticīgu spēli, vien retu reizi apdraudot vārtus. Neapmierināti par notiekošo laukumā bija arī klātienē sanākušie atbalstītāji, kuri regulāri svilpa. Abām izlasēm trūka izteiktas vēlēšanās iekarot vārtus, turklāt spēles beigās dāņi izteikti aizsargājās, cīņai likumsakarīgi noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.
Tikmēr otrā C grupas mačā Peru diezgan pārliecinoši ar 2:0 pārspēja Austrāliju, tiekot pie pirmā un vienīgā panākuma šajā Pasaules kausā.
Šajā mačā Peru labā vārtus guva Andrē Kariljo un Paolo Gverrero.
Spēles sākumā par bīstamākiem momentiem pie pretinieku vārtiem gan parūpējās austrālieši, kuriem pirmajās minūtēs piederēja liels pārsvars, taču vārtus gūt viņiem neizdevās. Savukārt Peru futbolisti tikmēr izmantoja pretuzbrukumu taktiku, kas vainagojās panākumiem, jo, saņēmis lielisku piespēli, bumbu ar sitienu no gaisa vārtos 18.minūtē raidīja Kariljo, kurš izlasei sagādāja pirmos vārtus šajā Pasaules kausā.
Peru valstsvienība Pasaules kausā vārtus iepriekšējo reizi bija guvusi tālajā 1982.gadā.
Pirmā puslaika turpinājumā bumbas kontrole atkal lielāka bija Austrālijai, tomēr tās spēlētājiem neizdevās radīt vērā ņemamus vārtu gūšanas momentus. Pirmā spēles puse noslēdzās ar minimālu Peru valstsvienības vadību, ko šai komandai dubultot izdevās vien piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma, kad ar trāpīgu sitienu soda laukumā atzīmējās Gverrero.
Tādējādi Austrālija tika nostādīta ļoti sarežģītā situācijā, jo tikai uzvara šajā mačā tai būtu ļāvusi cerēt uz dalību astotdaļfinālā. Tā ar izmaiņām sastāvā centās uzlabot sniegumu uzbrukumā, kas gan nekādi nesekmējās, turklāt austrālieši, tuvojoties mača beigām, sāka steigties. Tas Peru futbolistiem pavēra iespējas pretuzbrukumiem, kā rezultātā mača izskaņā Edisons Floress trāpīja pa vārtu stabu.
Spēles rezultāts gan beigās vairs nemainījās, tam noslēdzoties ar 2:0 par labu Peru komandai.
Austrālijas izlase pirmajās C apakšgrupas spēlēs ar 1:2 zaudēja Francijai un cīnījās neizšķirti 1:1 ar Dāniju. Savukārt Peru piedzīvoja divus zaudējumus ar identisku rezultātu 0:1 pret Dāniju un Franciju.
Austrālija komandas vēsturē piedalījusies piecos Pasaules kausa finālturnīros, tur spēlējot arī trīs iepriekšējās reizes pēc kārtas. Vienīgo reizi izslēgšanas cīņas tika sasniegtas 2006.gadā, komandai apstājoties astotdaļfinālā, bet 2010. un 2014.gadā tāpat kā debijas reizē 1974.gadā komanda turnīru beidza jau pēc priekšsacīkstēm. Vienības galvenais treneris ir Berts van Marveiks.
Peru ir piedalījusies nu jau piecos Pasaules kausa finālturnīros, taču iepriekšējo reizi šajā turnīrā spēlēja 1982.gadā. Labākais sasniegums tika gūts 1970.gadā, kad komanda aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Komandas galvenais treneris ir Rikjardo Gareka.
Francija iepriekš piedalījusies 14 Pasaules kausa finālturnīros, lielāko sasniegumu gūstot 1998.gadā savās mājās, kad pirmo un līdz šim vienīgo reizi kļuva par pasaules čempioni. Tāpat 2006.gadā Francija spēlēja Pasaules kausa finālā, kurā gan zaudēja, bet 1958. un 1986.gadā palika trešajā vietā. Pirms četriem gadiem Francijas izlase aizkļuva līdz sacensību ceturtdaļfinālam, kurā ar 0:1 zaudēja nākamajai čempionei Vācijai. Komandas galvenais treneris ir Didjē Dešāns.
Dānija līdz šim piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, labāko sasniegumu gūstot 1998.gadā, kad tika sasniegts ceturtdaļfināls. Tāpat 1986. un 2002.gadā Dānija izkļuva no apakšgrupas, apstājoties astotdaļfinālā, bet 2010.gadā, iepriekšējo reizi spēlējot šajā turnīrā, dāņi apakšgrupā izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs, tomēr izslēgšanas cīņās netika. Dāņu stūrmanis šajā turnīrā ir Oge Hareide.
Savukārt plkst.21 otrdien Argentīnas futbolisti Sanktpēterburgā centīsies izglābties no neveiksmes jau grupu turnīrā, D grupas cīņā sacenšoties ar Nigēriju, kamēr otrā šīs grupas mačā Rostovā pie Donas Horvātija sacentīsies ar debitanti Islandi.
D apakšgrupā ir izveidojusies sarežģīta situācija, jo nominālā grupas favorīte Argentīna pēc pirmajām divām spēlēm guvusi tikai vienu punktu. Argentīna sacensības sāka ar neizšķirtu 1:1 pret Islandi, bet pēc tam sekoja pārliecinošs zaudējums ar 0:3 Horvātijai.
Šajā grupā maksimāli iespējamie seši punkti divās kārtās ir Horvātijai, bet trīs punkti ir Nigērijai. Tikmēr pa vienam punktam ieguvušas Argentīna un Islande.
Argentīnas nākamā pretiniece ir Nigērija un zvaigžņotajai komandai šajā spēlē der tikai un vienīgi uzvara. Argentīna panākuma gadījumā vēl nenodrošinās dalību astotdaļfinālā, jo būs nepieciešams Islandes zaudējums.
Ja Islande un Argentīna uzvarēs, tiks skatīta gūto un zaudēto vārtu attiecība, jo tad abām šīm vienībām būs pa četriem punktiem. Savukārt Nigērija automātiski iekļūst izslēgšanas spēlēs, ja uzvarēs Argentīnu. Nigēriešiem der arī neizšķirts, ja vien Islande cietīs neveiksmi.
Teorētiski D grupā jebkura komanda vēl var iekļūt astotdaļfinālā, taču Horvātija ir vienīgā izlase, kas dalību nākamajā turnīra fāzē jau ir nodrošinājusi.
Pasaules kausa vienā astotdaļfināla pārī tiksies Urugvaja un Portugāle, bet citā Spānija mērosies spēkiem ar Krieviju.
Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.
Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.
Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalās pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startē trīs valstu izlases.
Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.
Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro un uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.
Šis Pasaules kauss paliks vēsturē arī kā pirmais, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma jeb VAR. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem. Pirmajās trīs spēļu dienās, pateicoties šais sistēmai, tika nozīmēti divi 11 metru soda sitieni.
Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.
Uz finālturnīru ir devušies pārsvarā visi vadošie planētas futbolisti. Sacensībās savas valstis pārstāvēs šī brīža trīs lielākās zvaigznes pasaules futbolā - Neimars (Brazīlija), Krištianu Ronaldu (Portugāle) un Lionels Mesi (Argentīna).
Tituliem bagātā komanda Pasaules kausa izcīņu vēsturē ir Brazīlija, kas prestižajā turnīrā kopumā triumfējusi piecas reizes. Tikmēr ar četriem tituliem seko Vācija un Itālija, kas šim turnīram nemaz nekvalificējās. Vēl divus titulus ir izcīnījusi Argentīna un Urugvaja.
Pašreizējā Pasaules kausa īpašniece ir Vācija, kamēr Brazīlija pēdējo reizi sacensībās uzvarēja 2002.gadā.
Pasaules kausa visu laiku labākais vārtu guvējs ir vācietis Miroslavs Kloze, kurš izcēlies ar 16 vārtu guvumiem, bet slavenā brazīlieša Ronaldu kontā ir 15 precīzi sitieni. Starp šī brīža aktīvajiem spēlētājiem rezultatīvākais ir cits Vācijas futbolists Tomass Millers, kurš guvis desmit vārtus un šajā finālturnīrā, spēlējot rezultatīvi, var uzlabot savas pozīcijas visu laiku izcilāko vārtu guvēju sarakstā.
Tikmēr vienīgais futbolists, kurš savas karjeras laikā ir izcīnījis trīs Pasaules kausus, ir leģendārais brazīlietis Pele. Līdz šim nevienam citam spēlētajam neko līdzīgu nav izdevies atkārtot. Starp šī brīža aktīvajiem spēlētājiem neviens nav ieguvis vairāk par vienu trofeju.
Francijas izlases sastāvs: Stīvs Mandandā, Presnels Kimpembē, Rafaels Varāns, Antuāns Grīzmans (Nabils Fekirs, 68.min.), Tomā Lemārs, Olivjē Žirū, Usmans Dembelē (Kilians Mbapē, 78.min.), N'Golo Kantē, Džibrils Sidibē, Stīvens N'Zonzi, Liks Ernandess (Benžamēns Mendī, 50.min.).
Dānijas izlases sastāvs: Kaspers Šmeihels, Andrēass Kristensens, Simons Kjērs, Kristians Ēriksens, Tomass Delanijs (Lūkass Lerāgers, 92.min.), Matīass Jērgensens, Martins Braitvaits, Henriks Dalsgārds, Andrēass Korneliuss (Kaspers Dolbergs, 75.min.), Jenss Strigers Larsens, Pione Sisto (Viktors Fiskers, 60.min.).
Austrālijas izlases sastāvs: Metjū Raiens, Marks Miligans, Metjū Lekijs, Tomi Juričs (Tims Keihils, 53.min.), Robijs Krūzs (Daniels Arzani, 58.min.), Ārons Mojs, Mails Džedinaks, Azizs Behičs, Džošs Risdons, Trents Seinsbērijs, Toms Rogičs (Džeksons Ērvins, 72.min.).
Peru izlases sastāvs: Pedro Galjese, Migels Trauko, Andersons Santamarija, Kristians Kueva, Paolo Gverrero, Renato Tapia (Paolo Hurtado, 63.min.), Kristians Ramoss, Luiss Advinkula, Andrē Kariljo (Vilmers Kartagena, 79.min.), Edisons Floress, Jošimars Jotuns (Pedro Akino, 46.min.).