Norvēģi pēcspēles metienos uzvar Vāciju, Kanāda un Krievija grauj pastarītes
foto: AFP/Scanpix/LETA
Norvēģijas hokejisti līksmo par pirmo uzvaru pasaules čempionātā.
Hokejs
2018. gada 6. maijā, 20:28

Norvēģi pēcspēles metienos uzvar Vāciju, Kanāda un Krievija grauj pastarītes

Jauns.lv / LETA

Norvēģijas izlase svētdien Herningā pasaules čempionāta augstākās divīzijas B apakšgrupas spēlē ar rezultātu 5:4 (2:2, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Vācijas valstsvienību.

Norvēģi pēcspēles metienos uzvar Vāciju, Kanāda un...

Savukārt A apakšgrupas mačā Zviedrijas valstsvienība izcīnīja otru panākumu pēc kārtas, ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) uzvarot Čehijas izlasi.

Norvēģijas izlasi vadībā izvirzīja Kens Andrē Ulimbs, bet rezultātu dubultoja Tomass Valkve Ulsens. Pirmajā trešdaļā gan tika gūti vēl divi vārti, taču šoreiz izcēlās vācieši, kuru sastāvā precīzus metienus izpildīja Patriks Hagers un Marks Mihaelis.

Otrajā trešdaļā Norvēģijas sastāvā vārtus guva Annešs Bastiansens, bet Vācijas komandas rindās ar precīzu metienu izcēlās Hagers. Pēdējā mačā nogrieznī abas komandas vēlreiz apmainījās ar vārtu guvumiem, kad Dāniels Hāgers izvirzīja vadībā norvēģus, bet Vācijas sastāvā rezultātu izlīdzināja Janniks Zeidenbergs.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 4:4, bet papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva. Pēcspēles metienu sērijā Norvēģija realizēja trīs iespējas, kamēr vācieši nevienu, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā.

Iepriekš svētdien šīs grupas ietvaros Kanāda ar 10:0 sagrāva Dienvidkoreju. Savukārt vēlāk plkst.21.15 otro maču turnīrā aizvadīs arī Latvija, kas tiksies ar Somijas valstsvienību.

Sacensību debitante Dienvidkoreja pirmajā trešdaļā varonīgi turējās pretī kanādiešiem, taču ielaida divus vārtus, kad ar precīziem metieniem izcēlās Raiens Ņūdžents-Hopkinss un Taisons Džosts. Otrajā trešdaļā Kanāda sabēra sešas ripas pretinieku vārtos, šoreiz vārtus gūstot Koltonam Pareiko, Raienam O'Reilijam, Pjēram-Lukam Dubuā, Breidenam Šenam, Džostam un Džoelam Edmundsonam.

Savukārt spēles pēdējā nogrieznī devītos vārtus guva komandas kapteinis Konors Makdeivids, bet divciparu skaitli uz tablo panāca Džordans Eberle. Kanādas sastāvā šajā mačā rezultatīvākais spēlētājs ar trīs piespēlēm bija Metjū Barzals, kamēr divus rezultativitātes punktus sakrāja pieci hokejisti.

B grupā līdere ar pieciem punktiem ir ASV, tālāk ar četriem punktiem seko Kanāda, bet trešajā pozīcijā ar trīs punktiem ir Somija. Tikpat punktus sakrājusi arī Norvēģija, bet pa diviem punktiem guvušas Latvija, Dānija un Vācija. Dienvidkoreja pagaidām ir bez punktiem.

TIkmēr A grupas mačā Kopenhāgenā Zviedrijas izlasi pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Rikards Rakells, bet rezultātu dubultoja Matīass Janmarks, kā arī otrajā spēles nogrieznī čehu sastāvā vienus vārtus atguva Filips Hroneks. Trešo trešdaļu veiksmīgāk sāka zviedri, kuru rindās ar vārtu guvumu izcēlās Mika Zibanejads, tomēr spēles turpinājumā čehi rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, jo vārtus guva Tomāšs Hika.

Mača izskaņā čehi spēlēja ar sešiem laukuma hokejistiem, noņemot vārtsargu. Lai arī Čehijas izlase pēdējās minūtēs uzbruka ļoti aktīvi, izraut neizšķirtu neizdevās, un otro uzvaru turnīrā svinēja Zviedrija.

Tikmēr A apakšgrupā Kopenhāgenā Krievijas valstsvienība ar rezultātu 7:0 (3:0, 3:0, 1:0) pārliecinoši pārliecinoši apspēlēja Austriju, divus vārtus gūstot kādreizējam Zemgus Girgensona komandas biedram Mihailam Grigorenko, bet vēl pa vienam pievienoja Artjoms Aņisimovs, Aleksandrs Barabanovs, Kirils Kaprizovs, Maksims Mamins un Iļja Mikejevs.

Pirmajā spēlē Krievijas izlase ar rezultātu 7:0 guva virsroku pār Franciju. Līdz ar to krievu hokejisti divos mačos nav ielaiduši nevienus vārtus. Savukārt Austrija papildlaikā ar rezultātu 2:3 atzina Šveices pārākumu.

Vēlāk šīs grupas ietvaros Slovākija spēkosies ar Šveici.

A grupas galvgalī ar sešiem punktiem divās spēlēs atrodas Krievija un Zviedrija, kam ar trim punktiem seko Francijas. Pa diviem punktiem ir Čehijai un Šveicei, bet Slovākijai un Austrijai ir pa vienam punktam. Baltkrievija pagaidām ir tukšā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.