Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Basketbola savienībā galvas sāk ripot. Voins paziņo, ka LBS atlaiž finanšu direktoru 13

Basketbols
14. martā 13:10 2018. gada 14. martā 13:10
Jauns.lv / LETA
Pēc pagājušajā nedēļā uzplaiksnījušā Latvijas Basketbola savienības (LBS) skandāla organizācija nolēmusi pārtraukt darba attiecības ar finanšu direktoru Arvīdu Grigaļāviču, trešdien pavēstīja tās prezidents Valdis Voins.

Trešdien norisinājās LBS ārkārtas valdes sēde, kas tika sarīkota saistībā ar to, ka bijušais Latvijas basketbola izlašu direktors Māris Jučmanis vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), vainojot LBS un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu par mēģinājumu izspiest Ministru kabineta piešķirto prēmiju par izciliem sasniegumiem sportā.

KNAB Jučmaņa sūdzību par iespējamu prēmijas izspiešanu pārsūtījis Valsts policijai.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins piedalās preses konferencē pēc LBS ārkārtas sēdes, kura sasaukta pēc bijušā Latvijas basketbola izlašu direktora Māra Jučmaņa apgalvojumiem par LBS šantāžu un mēģinājumiem izspiest viņam piešķirto Ministru kabineta prēmiju par izciliem sasniegumiem sportā. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Šneps Jučmaņa apgalvojumus par prēmijas izspiešanu nodēvēja par meliem. Viņš skaidroja, ka Jučmanis, beidzot darbu, ir atstājis finansiālas saistības, kuras negrib nokārtot. Bijušajam izlašu direktoram esot jāpaskaidro LBS finanšu līdzekļu pārtēriņš 53 471,78 eiro apmērā, pretējā gadījumā LBS šo naudu piedzīšot tiesas ceļā.

Tikmēr Jučmanis apgalvo, ka LBS no viņa vēlējās saņemt 97% no 5524,79 eiro lielās prēmijas par izciliem sasniegumiem sportā. Prēmija viņam kā Latvijas izlases direktoram pienācās par valstsvienības izcīnīto 2017.gada Eiropas čempionu titulu 3x3 basketbolā. Latvijas komanda ar Kārli Paulu Lasmani, Nauri Miezi, Edgaru Krūmiņu un Agni Čavaru sastāvā šajā sporta veidā, kas iekļauts arī 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā, negaidīti par kontinenta čempioniem kļuva pagājušā gada jūlijā.

Saistītās ziņas

Jaunups par skandālu Basketbola savienībā: vajadzētu stingrāk kontrolēt ģenerālsekretāru un finanšu direktoru 9
"Kas ar ziedojumu?" - Jučmanis publisko skandalozo saraksti 27
Šantāžas skandāls basketbola aprindās: Šneps esot prasījis mistiskus "ziedojumus" no izlašu direktora 47

Jau pirms prēmijas saņemšanas Šneps decembrī Jučmani esot informējis, ka naudas summa būs jāziedo LBS, bet pats no tās drīkstot paturēt vien 3%, jo tāda esot ierastā kārtība, iesniegumā KNAB rakstīja bijušais izlašu direktors.

Savukārt LBS valdes loceklis Edgars Jaunups bija pārsteigts, izdzirdot par LBS finanšu līdzekļu pārtēriņu, jo finansiālais gads ir noslēgts un bija ziņojums, ka viss ir kārtībā.

"Esam noslēguši pagājušo finansiālo gadu. No ģenerālsekretāra nekādas šādas informācijas nebija, tieši pretēji - bija ziņojums, ka viss ir kārtībā," aģentūrai LETA sacīja Jaunups, pēc kura teiktā, tas ir kāds pārpratums vai arī kas pilnīgi jauns, par ko viņš kā valdes loceklis un valde kopumā dzird pirmo reizi.

Jučmanis LBS strādā kopš 2010.gada un joprojām ir šīs organizācijas darbinieks, taču kopš pagājušā gada 14.oktobra ir bērna kopšanas atvaļinājumā un savus pienākumus varētu atsākt veikt nākamā gada februārī.

Citi šobrīd lasa

Rīgas cirka skolas radītāja Māra Pāvula: "Sapratu, ka mana misija ir cirks"
Gardie un veselīgie mandarīni – nemet ārā miziņas, arī tās var praktiski izmantot 10
Nežēlastībā kritusī Evija Vēbere uzmirdz ar jaunu dziesmu - un to nudien ir vērts noklausīties 247
Skatīt visus komentārus

Владимир Путин раскрыл свое последнее обещание Иосифу Кобзону

Видео: известного юмориста Обида Асомова проводили в последний путь