Girgensonam un "Sabres" nelaimīgs zaudējums pret lieliski spēlējošo NHL debitanti
Zemgum šoreiz neitrāls lietderības koeficients.
2018. gada 10. marts, 23:51

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda sestdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā nenosargāja vienu vārtu pārsvaru un savā laukumā ar 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās līgas jaunpienācējai Vegasas "Golden Knights".

Girgensons šajā mačā spēlēja "Sabres" trešajā uzbrucēju virknējumā un laukumā pavadīja 16 minūtes un 51 sekundi, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu, tiekot pie neitrāla lietderības koeficienta.

Šīs spēles rezultāts gan tika atklāts vien 43.minūtē, kad pretuzbrukumā, saņemdams lielisku Džeisona Pominvila piespēli uz vārtu priekšu, izcēlās "Sabres" hokejists Džastins Beilijs. Mājiniekiem šo pārsvaru gan nebija lemts noturēt, jo nedaudz vairāk nekā četras minūtes līdz pamatlaika beigām neizšķirtu ar metienu no vārtu priekšas panāca Deriks Engelands.

Cīņa turpinājās pagarinājumā, kur neviena no komandām vārtus neguva, bet pēcspēles metienu sērijā uzvaru viesiem no Lasvegasas nodrošināja soms Ēriks Haula.

Girgensons šosezon 63 spēlēs guvis septiņus vārtus, veicis piecas rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -8.

Arī iepriekšējās divās sezonās latvietis pretinieku vārtsargus pārspēja pa septiņām reizēm. Savukārt labākā viņam bija 2014./2015.gada sezona, kad pretinieku vārtos tika raidītas 15 ripas. Savā NHL karjerā Girgensons 340 spēlēs ticis pie 44 vārtiem un 54 rezultatīvām piespēlēm, tikai par diviem punktiem atpaliekot no 100 punktu sasniegšanas.

Bufalo klubs ar 56 punktiem 69 spēlēs saglabā pēdējo, 16.vietu, Austrumu konferencē, tomēr pozīciju augstāk esošā "Senators" ir tikai punktu priekšā.

Savukārt visas līgas ieskaitē "Sabres" apsteigusi Arizonas "Coyotes" komandu, kam ir 53 punkti 66 mačos.

Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs tikai ceturtdien, kad uzņems Toronto "Maple Leafs" hokejistus.