foto: EPA/LETA
Olimpisko spēļu priekšvakarā jauns dopinga skandāls satricina slēpošanas sabiedrību
Pasaules kausa slēpošanas sacensības dāmu masu startā.
Citi sporta veidi
2018. gada 4. februāris, 18:42

Olimpisko spēļu priekšvakarā jauns dopinga skandāls satricina slēpošanas sabiedrību

LETA

Vairāk nekā 50 distanču slēpotājiem, kas piedalīsies Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, vismaz reizi karjerā bijušas aizdomīgas asins analīzes.

Lielbritānijas izdevuma "The Sunday Times" un Vācijas televīzijas ARD kopējā pētījumā teikts, ka žurnālisti ieguvuši datu bāzi ar 2000 slēpotāju aptuveni 10 000 asins testiem, kas veikti laikā starp 2001. un 2010.gadu pirms bioloģisko pasu ieviešanas. Secināts, ka 290 no šiem testiem uzrādījuši neparasti augstus rezultātus.

"Datu bāze nopludināta, jo ir nopietnas bažas par olimpisko spēļu godīgumu," vēsta "The Sunday Times". "Divi antidopinga eksperti, analizējot datus, secināja, ka daudzi slēpotāji izmantojuši līdzīgas dopinga tehnikas kā apkaunotais riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs."

Cilvēkam "anormāli" rezultāti fiksēti arī vairāk nekā 50 slēpotājiem, kuri kvalificējušies Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kas tiks atklātas nākamnedēļ.

"313 medaļas jeb 46% no tām, kas pasniegtas pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs laikā starp 2001. un 2017.gadu, ieguvuši sportisti, kuru analīzes vienu vai vairākas reizes uzrādījušas anomālijas," pauda ARD.

Kaut netiek nosaukti sportistu vārdi, ARD atklāj, ka lielākā daļa sportistu ar aizdomīgajiem rezultātiem ir no Krievijas. Tomēr testos ir arī tādu slēpošanas lielvalstu kā Norvēģijas, Zviedrijas, Austrijas un Vācijas pārstāvji.

Eksperti norādījuši, ka anormāli rezultāti asins analīzēs ir izteikta pazīme dopinga lietošanai.