Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Rozā topiņš un lūpukrāsa - ieskats pirmās transseksuālās bokseres ikdienā 6

Sporta zvaigznes
2017. gada 26. jūlijā 15:35 2017. gada 26. jūlijā 15:35
Kasjauns.lv
Pirmais iespaids mēdz būt maldinošs. 21 gadu vecā transseksuāla muai tai boksere Nonga Rouza Bāna Čaroensuka no Taizemes pirms sportošanas uzkrāso lūpas, uzacis un iesārtina vaigus, uzvelk rozā šortus un rozā topiņu, bet ringā ir īsts bieds.

Rouza nesen aizvadīja savu pirmo cīņu un viņas pretinieks divus gadus vecākais taizemiešu bokseris Priovpaks Sorjors Vičits pēc cīņas izteicās ļoti kodolīgi: “Viņa cīnās kā vīrietis!”
Jaunā cīkstone ar taizemiešu boksu sākas nodarboties astoņu gadu vecumā. Tajā laikā viņas onkulis arī bija bokseris un, redzot meitenes netradicionālo orientāciju, pamudināja nodarboties ar sportu.

Rouza neslēpj, ka līdz ko viņa iziet ringā, viņa kļūst par citu cilvēku un saviem pretiniekiem sagādā daudz problēmu, taču ikdienā viņai ir labas attiecības ar visiem treniņu biedriem.
Arī treneris par savu kolorītāko audzēkni izsakās ļoti atzinīgi, izceļot, ka viņa ir pārliecināta par sevi un ļoti drosmīga.
Rouza ir pārliecināta, ka būt transseksuālei nenozīmē vājumu. “Mēs tāpat kā citi cilvēki varam sasniegt visu, ko vien vēlamies.  

21 gadu vecā boksere ikdienu pavada Buriramas provincē Taizemes ziemeļaustrumos, kur nometnes atbildīgais Putipongs Plukrams ir sajūsmā par cīkstoni, jo viņa ir lielisks piemērs citiem puišiem, kuri trenējas kopā ar viņu un pavada brīvo laiku gan dziedot karaoki, gan komunicējot sociālajos tīklos, gan arī citā veidā.

Ceļā līdz profesionālajam ringam Rouzai bija jāaizvada vairāk nekā 300 cīņas, kurāsviņa uzvarējusi vien pusi un aptuveni 30 reižu nonākusi nokdaunā. (Foto: Reuters/Scanpix/LETA)

Tagad Rouza ir īstenojusi savu mazo sapni un tikusi pie iespējas cīnīties Bangkokā, kur slavenajā “Rajadamnern” arēnā izcīnījusi jau divas uzvaras, kļūstot par pirmo transseksuālo muai tai bokseri, kura to paveikusi. 

Citi šobrīd lasa

Patiesība par zirņiem un pupām - kam tie jāēd, un kam labāk atturēties
Kalnos ar riteni: latvietis, kurš ar velosipēdu iekarojis tūkstošiem metru augstas virsotnes
Proteīnu kokteiļi: muskuļi šodien, veselības problēmas rīt 1
Tēmas: Taizeme
Skatīt visus komentārus

Молодая возлюбленная Евгения Петросяна Татьяна Брухунова разорила его в Париже

Уже не Вероника: дочь Игоря Николаева "сменила" имя