Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
EPA

Fāzels: Baltkrievijas un Latvijas kandidatūra cīņā par 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanu ir favorītes lomā

Hokejs
2017. gada 16. maijā 23:21 2017. gada 16. maijā 23:21
  LETA
Baltkrievijas un Latvijas apvienotā kandidatūra rīkot 2021.gada pasaules čempionātu ir favorītes lomā, norādīja Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels.

Uz 2021.gada pasaules čempionāta kopīgu rīkošanu pretendē Latvija un Baltkrievija, bet tām konkurenci sagādās Somija, kas arī izvirzījusi savu kandidatūru. Lēmums par šī turnīra rīkošanu tiks pieņemts IIHF gadskārtējā kongresā piektdien Ķelnē.

"Somijas, kā arī apvienotais Latvijas un Baltkrievijas pieteikums rīkot 2021.gada pasaules čempionātu ir ļoti spēcīgas kandidatūras. Esmu ar tām pilnībā apmierināts. Tomēr uzskatu, ka pasaules čempionāts Minskā būtu kas svaigāks nekā turnīrs Ziemeļvalstīs. Nesen tur (Minskā) meistarsacīkstes notika augstākajā līmenī," portāls "Pressball.by" citē Fāzela teikto.

"Domāju, ka procentuāli izredzes ir 60 pret 40 par labu Baltkrievijas un Latvijas kandidatūrai. Ja baltkrievi šogad būtu izkrituši no pasaules čempionāta elites divīzijas, es sliektos par labu Somijas variantam. Zinu dažus IIHF biedrus, kuriem tas ir svarīgi, bet vārdā nevienu nesaukšu. Viss tiks izlemts piektdien," uzsvēra Fāzels.

Baltkrievijas izlasei šī gada pasaules čempionātā, kas norisinās Parīzē un Ķelnē, vien ar grūtībām nosargāja vietu elitē, kamēr Latviju otrdienas vakarā pret mājinieci Vāciju gaida izšķirošā cīņa par vietu ceturtdaļfinālā.

Kā iepriekš atklājis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis, Latvijas un Baltkrievijas apvienotā kandidatūra saņēmusi daudzu Āzijas valstu atbalsta apliecinājumus.

"Pēdējos mēnešos mēs esam ļoti daudz strādājuši, jo es pats personīgi esmu ticies ar padsmit valstu hokeja federāciju vadītājiem, nemaz nerunājot par to, ko ir paveicis Viesturs Koziols un Baltkrievijas federācija. Skaidrs, ka hokeja popularizācijas nolūkos mums ir daudz vairāk priekšrocību nekā Somijai. Ceru, ka hokeja sabiedrība nobalsos par to, lai čempionāts notiek Rīgā un Minskā. Mums ir augstas izredzes iegūt organizatoru tiesības, tomēr būšu reālists un teikšu, ka tās šobrīd ir 50 pret 50," vēl pirmdien atzina Kalvītis

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turnīrs notika 2014.gadā, šai valsti pasaules čempionātu uzņemot pirmoreiz.

Citi šobrīd lasa

Ģimenes ārstes izmisuma kliedziens par vakcinācijas haosu 10
90. gadu metodes mūsdienās: Latvijā arvien krājas neatklātas, brutālas slepkavības 2
Šūmahera ģimenei trūkstot naudas F-1 leģendas ārstēšanai 1
Pievienot komentāru

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"