"Dinamo" KHL sezonu sāk ar dramatisku uzvaru

Izšķirošos vārtus piecas sekundes pirms pagarinājuma beigām vairākumā guva Aleksandrs Ņiživijs. SKA tobrīd spēlēja trijatā pret četriem laukuma spēlētājiem, jo uz sodīto soliņa sēdēja Maksims Sušinskis.

"Dinamo" KHL sezonu sāk ar dramatisku uzvaru...

­

Kriss Holts veiksmīgi uzsāka jauno KHL sezonu, palīdzot "Dinamo" izcīnīt uzvaru pār spēcīgo SKA.

''Dinamo'' labā vārtus vēl guva Jānis Sprukts, Ģirts Ankipāns, Miķelis Rēdlihs un Tomašs Surovijs.

Nebija spēlētas pat septiņas minūtes, kad rezultāts bija 2:0 mājinieku labā. Vispirms aizsardzība izlaida metiena pozīcijā Petru Čajaneku, bet vēlāk Gļebs Kļimenko guva vārtus uzreiz pēc iemetiena. Tomēr līdz perioda beigām ''Dinamo'' izdevās panākt izlīdzinājumu, kad Sprukts raidīja ripu vārtos pēc lieliskas Roberta Bukarta piespēles, kad Jevgeņijs Nabokovs domāja, ka tiek izdarīts metiens. Ankipāns izlīdzinājumu panāca sitot ripu no gaisa kā tenisā, kad tā pēc Mārtiņa Karsuma metiena bija atlēkusi no Nabokova.

Otrajā periodā Matiass Veinhandls klasiski noslēdza uzbrukumu skaitliskajā vairākumā, taču rīdzinieki vēlreiz izlīdzināja ar Miķeļa Rēdliha metienu caur vārtsarga kājsargiem. Pirmo reizi vadībā ''Dinamo'' izvirzījās pēc Surovija metiena, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divas minūtes un 32 sekundes. SKA nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un tas vainagojās panākumiem, kad Veinhandls desmit sekundes pirms pamatlaika beigām otro reizi pārspēja Krisu Holtu - 4:4.

Tikai 13 sekundes ''Dinamo'' bija vajadzīgas, lai Ņiživijs realizētu vairākumu pēc Sušinska noraidījuma.

Nākamo spēli KHL čempionātā ''Dinamo'' aizvadīs sestdien Novokuzņeckā pret ''Metallurg''.

KHL spēle:

Sanktpēterburgas SKA - Rīgas ''Dinamo'' 4:5 (2:2, 1:0, 1:2, 0:1)

Vārtus guva:

Petrs Čajaneks (Maksims Sušinskis, Aleksejs Jašins, 4:05), Gļebs Kļimenko (Konstantins Panovs, Jurijs Trubačovs, 6:47), Matiass Veinhandls (Maksims Afinogenovs, Tonijs Mortensons, 24:47, vair.), Matiass Veinhandls (Maksims Sušinskis, 59:50) - Jānis Sprukts (Roberts Bukarts, Gints Meija, 9:59), Ģirts Ankipāns (Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums, 17:13), Miķelis Rēdlihs (Lauris Dārziņš, Guntis Galviņš), Tomāšs Surovijs (Marks Hartigans, Aleksandrs Ņiživijs, 57:28, Aleksandrs Ņiživijs (Sandis Ozoliņš, 64:55, vair.)