2011. gada 12. aprīlis, 22:57

U-18 hokeja izlase pasaules čempionātā Rīgā sagrauj Kazahstānu

Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta pirmajā divīzijā A grupas turnīra otrajā spēlē otrdien ar rezultātu 8:1 (3:0, 1:0, 4:1) pārliecinoši uzvarēja Kazahstānas vienaudžus.

Latvijas izlases labā divus vārtus guva Lauris Rancevs, bet pa vienam precīzam metienam izpildīja Krišs Lipsbergs, Teodors Bļugers, Edgars Kļaviņš, Roberts Lipsbergs, Artjoms Dašutins un Juris Ziemiņš.

Savukārt Kazahstānas komandā vienīgo precīzo metienu izpildīja Azals Mambetalijevs.

Jau mača pirmajā minūtē Latvijai bija iespēja atklāt rezultātu, taču Edgars Kurmis nespēja līdz galam apstrādāt ripu izgājienā viens pret vienu ar Kazahstānas komandas vārtsargu Ņikitu Prohodovu, kurš šajā divcīņā izrādījās pārāks. Mirkli vēlāk kazahi palika mazākumā un Latvijai izdevās realizēt šo skaitlisko vairākumu, kad pēc Kriša Lipsberga metiena no savas zilās līnijas ripa atrada ceļu vārtos caur Prohodova kājsargiem. Mača 15. minūtē Latvijai izdevās dubultot rezultātu, kad ar atkārtotu metienu precīzs bija Bļugers, bet sekundi pirms pirmās trešdaļas beigām Kļaviņš realizēja skaitlisko vairākumu un panāca jau 3:0.

Otrajā trešdaļā Kazahstānas izlases vārtos stājās Romāns Štefans. Cīņas 24.minūtē uz laukuma saimnieku vārtiem tika nozīmēts soda metiens, taču Kazahstānas komandas aizsargam Aleksandram Poļakovam neizdevās pārspēt Latvijas izlases vārtsargu Rihardu Cimermani un rezultāts nemainījās.

Turpinājumā ritēja līdzīga spēle un bīstamu momentu nebija, tomēr divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Latvijai izdevās gūt ceturtos vārtus, kad pretinieku vārtu priekšā sekmīgi nocīnījās Roberts Lipsbergs, kurš no ļoti tuvas distances raidīja ripu gar pašu vārtu stabiņu.

Trešajā trešdaļā Latvijas pārsvars bija nospiedošs un pirmajās desmit minūtēs ar precīziem metieniem izcēlās Dašutins, Ziemiņš un Rancevs, panākot jau graujošu rezultātu 7:0. Tomēr Kazahstāna nepadevās un centās gūt vismaz goda vārtus, kas 53. minūtē viesiem arī izdevās, precīzi metot Mambetalijevam. Mača pēdējās minūtes aizritēja samērā mierīgā cīņā, tomēr minūti pirms spēles beigām Rancevs guva savus otros vārtus mačā, panākot cīņas galīgo rezultātu.

Par labāko hokejistu Latvijas izlasē tika atzīts vārtsargs Cimermanis, kurš atvairīja 14 no 15 pretinieku metieniem.

Otrdienas pirmajā spēlē Ungārijas izlase ar 7:3 pārliecinoši apspēlēja Lielbritānijas vienaudžus. Jau vēstīts, ka pirmajā dienā Latvijas izlase ar 3:0 pieveica Itāliju, bet Kazahstāna ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Ungāriju.

Turnīra turpinājumā ceturtdien Latvijas izlase spēkosies ar Lielbritāniju, bet noslēgumā svētdien tiksies ar Ungāriju.

Kā ziņots, turnīrā bija plānojusi piedalīties arī Japānas izlase, tomēr pēc valsti piemeklējušās spēcīgās zemestrīces un tai sekojošā cunami tā savu dalību atsauca, tāpēc sacensībās startē tikai piecas komandas.

Nākamās sezonas pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīram kvalificēsies tikai čempionāta spēcīgākā komanda.

Latvijas izlasei izvirzīts uzdevums nodrošināt vietu augstākās divīzijas turnīrā. Komandā iekļauti visi spēcīgākie hokejisti, izņemot jauno zvaigzni Zemgu Girgensonu, kurš pašlaik spēlē Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) komandā Dubjūkas "Fighting Saints".

Jau vēstīts, ka Latvijas U-18 izlase gatavošanos pasaules čempionātam uzsāka pagājušā gada novembra vidū, kad divreiz ar rezultātu 7:1 un 7:2 tika apspēlēta Austrijas komanda. No 15.-17.decembrim Latvijas U-18 izlase piedalījās triju valstu starptautiskajā turnīrā "Minsk Cup", kur tika atzīts Krievijas U-17 izlases pārākums un pārspētas U-17 un U-18 Baltkrievijas komandas. Februārī vairāki U-18 izlases kandidāti piedalījās Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē U-17 izlases sastāvā, kur tika izcīnīta piektā vieta, bet ceturtdien notikušajā pārbaudes spēlē ar 3:1 pārspēja Baltkrieviju.

Pagājušajā gadā Latvijas U-18 izlase pasaules čempionāta A divīzijas turnīrā izcīnīja devīto vietu un zaudēja vietu augstākajā divīzijā.