Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tokijas olimpisko spēļu programmā oficiāli iekļauj 5 sporta veidus, tostarp karatē, skeitbordu un sērfingu
Olimpiskajā sporta veidu saimē atgriezīsies beisbols un softbols, bet tiem pievienosies karatē, skeitbords, sērfings un klinšu kāpšana.

Tokijas olimpisko spēļu programmā oficiāli iekļauj 5 sporta veidus, tostarp karatē, skeitbordu un sērfingu

Citi sporta veidi
2016. gada 4. augustā 12:27 2016. gada 4. augustā 12:27
 
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien savā sesijā 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā oficiāli iekļāva piecus sporta veidus, tostarp karatē, skeitbordu un sērfingu.

Olimpiskajā sporta veidu saimē ir atgriezies arī beisbols un softbols, kas startē kā vienots sporta veids, bet pirmo reizi olimpiskās medaļas tiks dalītas arī klinšu kāpšanā.

SOK sesijā pieņemtais lēmums bija drīzāk formalitāte, jo jau iepriekš šo sporta veidu uzņemšanu olimpiskajā saimē bija rekomendējusi SOK valde.

Visi pieci sporta veidi būs iekļauti Tokijas olimpisko spēļu programmā, taču viņiem pēc tam nav garantēta palikšana olimpiskajā saimē. Līdz ar to pēc četriem gadiem Tokijā sacensības notiks 33 sporta veidos, kamēr Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kas tiks atklātas piektdien, medaļas dalīs 28 sporta veidu pārstāvji.

Softbolā vienā komandā būtu 15 spēlētājas.

SOK iepriekš norādīja, ka pieci olimpiskajā programmā iekļaujamie sporta veidi ir "dinamiski un aizraujoši", vērsti uz jaunatni, kā arī tiem ir starptautisks un vietēja mēroga atbalsts.

Pērn septembrī šos piecus sporta veidus olimpisko spēļu programmā piedāvāja iekļaut Tokijas Olimpiādes rīkotāji.

Līdz ar to Tokijā tiks sadalīti papildus 18 medaļu komplekti, par kuriem cīnīsies 474 sportisti. Tomēr šo sporta veidu starptautiskās organizācijas nepiedalīsies no olimpisko spēļu rīkošanas gūtās peļņas sadalē, pie kuras tiek tradicionālo 28 olimpisko sporta veidu federācijas.

Skeitbordā vietas būs pa 40 katra dzimuma sportistiem.

Plānots, ka beisbolā un softbolā startēs pa sešām komandām katrā veidā, kas ir par divām mazāk katrā veidā nekā tas bija 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, pēc kurām abi sporta veidi tika izslēgti no olimpiskās saimes. Beisbolā vienā komandā būtu 24 spēlētāji, bet softbolā 15 spēlētājas.

Karatē sportistiem būs atvēlētas 60 vietas. Sportisti sacentīsies sešās "kumite" grupas svara kategorijās un divās "kata" grupas demonstrācijas kategorijās.

Klinšu kāpšana.

Savukārt klinšu kāpšanā, sērfošanā un skeitbordā vietas būs pa 40 katra dzimuma sportistiem, tādējādi izceļot abu dzimumu līdztiesību.

No šiem pieciem sporta veidiem Latvijas sportisti starptautiskā līmenī lielākos panākumus guvuši skeitbordā, jo īpaši šī sporta veida slaloma disciplīnās. Šīs nedēļas nogalē Rīgā un Priekuļos notiks pasaules čempionāts skeitborda slalomā.

Karatē sportistiem būs atvēlētas 60 vietas.

Jau ziņots, ka iepriekš pieteikumus iekļūšanai Tokijas olimpisko spēļu programmā bija izpildījuši 26 dažādi sporta veidi, bet pērn jūnijā tika izraudzīti astoņi pretendenti. Kā pēdējie no saraksta izkrita boulings, ķīniešu kaujas māksla vušu, kā arī skvošs.

Sporta veidu iekļaušana programmā uz atsevišķām olimpiskajām spēlēm kļuva iespējama pēc pērn apstiprinātās olimpiskās reformas.

Arī sērfošanā vietas būs pa 40 katra dzimuma sportistiem.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Skaidrojums: kāpēc jau vismaz 2000 gadu armēņi un azerbaidžāņi nevar sadalīt Kalnu Karabahu? 17
Igauniju satricinājušās “Estonia” bojāejas filmas režisors atklāj: dzelmē atrastais pārsteidza visus 2
Šoks Magones sētā! Vandaļi izdemolējuši šovu zvaigznes īpašuma “Avotiņu” pagalmu 1
Pievienot komentāru

Конкин рыдал у гроба дочери и не отходил от внучки на похоронах

Как и на что живет единственная внучка Гурченко, недавно пострадавшая в драке из-за мужчины