2011. gada 5. jūlijs, 22:11

Austrālijas U-19 basketbolistiem svarīga uzvara pār Brazīliju

Austrālijas U-19 basketbola izlase pasaules čempionāta, kas risinās Latvijā, otrā posma E apakšgrupas otrās kārtas spēlē otrdien ar rezultātu 63:57 (12:12, 16:16, 17:14, 18:15) pieveica Brazīlijas valstsvienību.

Pēc trešās ceturtdaļas Austrālijai bija tikai trīs punktu pārsvars (45:42), taču ceturtās ceturtdaļas sākumā austrālieši ieguva desmit punktu pārsvaru, ko Brazīlijas basketbolistiem vairs nebija pa spēkam atspēlēt.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 23 gūtajiem punktiem bija Mičels Krīks, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas, bet ar 17 punktiem izcēlās Hjū Grīnvuds. Savukārt Brazīlijas izlases labā 19 punktus guva Rauls Netu.

Kā ziņots, E grupas pirmās kārtas cīņās pirmdien Austrālija ar 85:78 līdzīgā cīņā pieveica Krievijas valstsvienību, Brazīlija ar 88:73 apspēlēja Latviju, bet Polijas izlase ar 73:71 pieveica Argentīnas vienaudžus. Savukārt šodienas mačā Latvija ar 78:86 piekāpās Polijai.

E grupā pašlaik Austrālijai ir četras uzvaras, Brazīlijai un Polijai ir pa trijiem panākumiem, bet Krievija, Latvija un Argentīna izcīnījušas pa divām uzvarām.

F grupas otrās kārtas spēlēs otrdien Kanādas jaunie basketbolisti ar 91:71 pārliecinoši uzvarēja Ēģiptes komandu, Serbija ar 73:68 līdzīgā cīņā pieveica Horvātiju, bet ASV pagarinājumā ar 107:105 pieveica Lietuvas vienaudžus. F apakšgrupā ASV kontā ir piecas uzvaras piecās spēlēs, bet Lietuvas, Horvātijas un Serbijas izlases izcīnījušas pa trijiem panākumiem piecās spēlēs. Kanāda piecos mačos tikusi pie diviem panākumiem, bet Ēģiptes kontā viena uzvara piecās cīņās.

Pēc trijām kārtām otrajā posmā pa četrām labākajām E un F grupas komandām iekļūs sacensību ceturtdaļfinālā.

Kā ziņots, pirmajā posmā Latvijas izlase spēlēja B grupā. Pirmajā kārtā Latvija ar 85:67 pieveica Taivānu, pēc tam ar Latvija ar 78:68 uzvarēja Austrālijas valstsvienību, bet trešajā cīņā ar 62:69 piekāpās Argentīnai.

Jau vēstīts, ka pēc viena apļa turnīra sacensību otrajā posmā iekļuva pa trim spēcīgākajām grupu komandām, kas turpmākās spēles aizvada Rīgā. Savukārt grupu zaudētājas pirmdien Liepājā uzsāka cīņas par 13.-16. pozīciju.

Šajā turnīrā pusfināla cīņās Ķīna ar 95:88 uzvarēja Dienvidkoreju, bet Taivāna ar 70:59 pārspēja Tunisiju.

Pasaules čempionāts ilgs līdz 10.jūlijam.