Sieviešu hokeja izlasei otrā uzvara pasaules čempionātā Ventspilī

Pasaules čempionātā hokejā sievietēm pirmās divīzijas A grupas turnīra, kas notiek Ventspilī, otrās kārtas spēlē pirmdien Latvijas valstsvienība ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pieveica Japānas izlasi.

Sieviešu hokeja izlasei otrā uzvara pasaules čempi...

Pirmajā trešdaļā komandām vārtus gūt neizdevās, bet mača 26.minūtē rezultātu atklāja Latvijas izlases uzbrucēja Ieva Pētersone. Jau pēc astoņām sekundēm Iveta Koka dubultoja Latvijas pārsvaru, bet divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām japāniete Tomoko Sakagami vienus vārtus atguva.

Trešajā trešdaļā Japānas izlase izmisīgi centās atspēlēties, tāpēc tai bija ievērojams pārsvars, taču pārliecinoši spēlēja Latvijas izlases vārtsardze Lolita Andriševska, kura vairākas reizes glāba Latviju no vārtu zaudējuma. 40 sekundes pirms cīņas beigām Japāna laukumā sūtīja sesto spēlētāju, tomēr arī tas nepalīdzēja panākt vismaz neizšķirtu.

Jāpiebilst, ka metienu attiecība šajā spēlē bija 56:21 Japānas labā.

Pārējās otrās kārtas spēlēs pirmdien Norvēģija ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pieveica Čehiju, bet Austrija ar 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) pārliecinoši pārspēja Kazahstānas izlasi.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē svētdien Latvijas izlase pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 uzvarēja Kazahstānu, bet Japāna ar 4:3 pārspēja Čehiju.

Nākamajos mačos Latviju trešdien sagaida spēkošanās ar Čehiju, piektdien paredzēts mačs ar Austriju, bet sestdien jātiekas ar Norvēģiju.

Kopvērtējumā pēc divām kārtām pirmo vietu ar pieciem punktiem ieņem Latvija, pa trim punktiem ir Japānai, Norvēģijai, Čehijai un Austrijai, bet Kazahstānas izlase tikusi pie viena punkta.

Kā ziņots, pēc treniņnometnes ārpus Latvijas izlases dalībnieču vidus startam pasaules čempionātā palika Ilze Krontāle, Sandra Žebere, Santa Muceniece, Ingūna Lukaševica, Kitija Voitekoviča, Ilze Velugo, Maija Zviedre un Elīna Jansone.

Pagājušā gada pasaules čempionāta pirmajā divīzijā Latvijas izlase ieņēma trešo vietu, savukārt 2010.gadā izlase turnīros nestartēja. Pirms tam 2009.gadā Itālijā tika izcīnīta pirmā vieta pasaules čempionāta otrajā divīzijā, kas tai deva tiesības startēt pirmajā divīzijā.

Ventspilī norisinās pasaules čempionāta pirmajā divīzijā A grupas spēles. Divas spēcīgākās turnīra komandas iekļūs augstākajā divīzijā, bet vājākā pēc gada spēlēs pirmās divīzijas B grupā.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā:

vārtsardzes - Lolita Andriševska ("Langenthal", Šveice), Evija Tētiņa ("Laima");

aizsardzes - Olita Liepiņa, Aija Apsīte, Ilze Kronberga (visas - "Laima"), Eva Dinsberga ("Zemgale"), Žanete Vasiļevska ("Sāga"), Laura Aldiņa ("Vita Hasten", Zviedrija), Sarma Pone ("Mileniyum Paten", ASV);

uzbrucējas - Laila Dekmeijere-Trigubova, Ieva Pētersone (abas - "Panteras", Baltkrievija), Sindija Agare, Karīna Saidova, Lelde Hartmane, Baiba Kurme, Ivita Krūmiņa, Zane Apse, Inese Geca-Miljone, Sintija Greiere (visas - "Laima"), Māra Trēziņa ("Sāga"), Ilze Bičevska ("Herning", Dānija), Iveta Koka ("Langenthal").