Jānim Horelikam šausminoša avārija Paikspīkas kalnā braucienā. VIDEO
Latvijas autosportists Jānis Horeliks ar "eO PP01" sacīkšu mašīnu svētdien piedzīvoja smagu avāriju leģendāro Paikspīkas izturības sacīkšu kalnā braukšanā.
Pirmajā sacensību sektorā Horeliks uzrādīja trešo labāko rezultātu elektromobiļu klasē starp septiņām automašīnām, tomēr otrā posma laikā viņš cieta smagu avāriju.
Pēc notikušā ilgstoši nebija pieejama sīkāka informācija par avāriju, tomēr cilvēki no notikuma vietas sociālajos tīklos ziņoja, ka latvieša automašīna apstājusies uz jumta un aizdegusies, bet sportists pēc tam nogādāts medicīnisko pārbaužu veikšanu.
Pirmdienas rītā pēc Latvijas laika vienības inženieris Kristaps Dambis apstiprināja, ka Horeliks nopietnus ievainojumus nav guvis un Latvijas automašīnu Paikspīkā varēs satikt arī nākamgad.
"Jānis angliski nerunā, bet uz daktera jautājumu, vai brauks nākamgad, atbildēja ļoti operatīvi un pārliecinoši," K.Dambis ierakstījis savā "Twitter" kontā.
Avārija, visticamāk, notikusi, jo sacīkšu norises vietā bija ļoti slikti laika apstākļi.
Pārliecinoši ātrāko rezultātu sacensībās uzrādījis deviņkārtējais pasaules autorallija čempionāta (WRC) uzvarētājs Sebastjans Lēbs no Francijas, kurš pagājušā gada uzvarētāja laiku apsteidza par aptuveni minūti.
Lēbs kļuva par pirmo sportistu, kurš Paikspīkas distanci veicis ātrāk par deviņām minūtēm, turklāt viņam arī daudz netrūka, lai pārsniegtu astoņu minūšu barjeru - francūzis finišēja pēc astoņām minūtēm un 13,878 sekundēm.
Elektromobiļu klasē uzvarēja japānis Nobuhiro Tadžima, kuram Horeliks pēc pirmā sektora zaudēja vien četras sekundes. Tadžima trases elektromobiļu rekordu laboja par 31 sekundi.
Kā ziņots, "eO PP01" automašīnu veidojis plaši atzītais Latvijas auto konstruktors Andris Dambis.
Paikspīkas izturības sacīkstes šogad notika jau 91.reizi. Sportisti mēroja aptuveni 20 kilometrus (12,42 jūdzes) garu distanci, kas stiepjas kalna virsotnē 4300 metrus virs jūras līmeņa.
Dambja komandas mērķis sacensībās bija sasniegt jaunu distances veikšanas rekordu.
Komanda pirms sacensībām uzsvēra, ka līdz šim elektroautomobiļi nav spējuši uzvarēt sacensību absolūtajā vērtējumā, taču īsajā un līkumotajā trasē tie pamazām kļūst par spēku, ar kuru rēķināties. Litija jonu akumulatori un elektriskie motori tehnoloģiski attīstās, kļūstot mazāki un jaudīgāki. Turklāt atšķirībā no iekšdedzes dzinējiem elektromotori nezaudē jaudu retinātā gaisā.
Izmantojot vairāku gadu desmitu motoru sporta pieredzi, Dambis jauno automobili uzprojektēja sešu mēnešu laikā. Tā konstrukcijas pamatā ir cauruļu rāmja šasija, bet oglekļa šķiedras virsbūve ir izgatavota Dānijā.