Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kamēr karaliene Elizabete II nolēmusi atteikties no kažokādām, viņas vīrs princis Filips negrasās šķirties lāčādas cepures. (Foto: PA Wire/Press Association Images)

Karaliene pāriet uz mākslīgo kažokādu, bet gvarde neatsakās no īstas lāčādas 4

Dzīvesstils
2019. gada 17. novembrī 06:08 2019. gada 17. novembrī 06:08
  Kas Jauns Avīze
Lielbritānijas Karalienes gvarde un citi britu karavīri arī turpmāk nēsās īstās lāčādas cepures, kamēr Viņas Majestāte Elizabete II nolēmusi savos tērpos izmantot tikai mākslīgo kažokādu.

“Nav plānots nomainīt lāčādu, kas tiek izmantota ceremoniālajās galvassegās,” apliecina Aizsardzības ministrijā. Lielbritānijā lāčus var redzēt tikai zoodārzos, un āda augsto, melno cepuru izgatavošanai ir “iegūta no Kanādas melnajiem lāčiem, kas tiek nomedīti savvaļas populācijas kontroles programmā”. Kažokādas Kanādā iepērk izsolē, un to cenas ir dažādas.

Karalienes vīrs princis Filips, viņas vecākais dēls un troņmantnieks princis Čārlzs un vecākais mazdēls, princis Viljams ceremoniālos militāros sarīkojumos ir piedalījušies ar lāčādas cepurēm galvā.

Dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija PETA uzteikusi karalienes lēmumu atteikties no īstās kažokādas. Šāda Elizabetes II apņēmība atklāta viņas ģērbējas jaunajā grāmatā, un Bakingemas pils apstiprinājusi karalienes nodomu. PETA paziņojusi, ka “acīmredzams nākamais solis” ir Karalienes gvardei vairs neizmantot parādēs lāčādas cepures. Organizācija rosina pāriet uz “humānu, greznu mākslīgo lāčādu, kuru PETA palīdzējusi izstrādāt kopā ar mākslīgās ādas ražotāju Ecopel un dizaineri Stellu Makartniju”. Aizsardzības ministrija iebilst, ka sintētiskās kažokādas “neatbilst dabiska produkta īpašībām” un labi kopta dabīgās lāčādas cepure var kalpot apmēram 50 gadu.

Citi šobrīd lasa

Timmas sunītis, Ikaunieces kaķi un citi zvēriņi – pašmāju zvaigznes padara par "Instagram" slavenībām arī savus pūkainos mīluļus 2
Vai esi sastapis savu "dvēseles radinieku"? Pazīmes, kas palīdzēs to noteikt
Kobes Braienta māsa īpašā veidā godina mirušā brāļa un mazās Džannas piemiņu
Skatīt visus komentārus

"Люди начали синеть": на праздновании 29-летия Instagram-блогера погибли ее друзья и муж - отец двоих детей

"Ужастики на ночь": Максим Галкин показал, как дети напугали Аллу Пугачеву в спальне