Britu karaļnama bērnu kristāmtērpa tapšanai bijuši vajadzīgi 9 mēneši darba un daudz melnās tējas
Apģērba apliešana ar tēju iegūst pavisam jaunu jēgu - pēc tam, kad karalienes Elizabetes II personīgā dizainere un šuvēja savā grāmatā atklājusi nianses, kā tapis mazo karaļbērnu vēsturiski svarīgais kristāmtērps. Izrādās, britu iecienītajam dzērienam retro stila tērpa iegūšanā bijusi būtiska loma.
Kristības britu karaļnamā
Tas, ka britu karaliskās ģimenes jaundzimušo kristāmtērps krāsots melnajā tējā, lai iegūtu “vintage” izskatu, nav vienīgais interesantais fakts, kas saistīts ar šī īpašā apģērba tapšanu.
Princis Džordžs, princese Šarlote, princis Luiss un vēl citi britu karaļnama jaundzimušie savā kristību dienā ģērbti ļoti īpašā tērpā. Ikreiz izmantots viens un tas pats apģērbs. Šī mežģīnēm bagātīgi rotātā tērpa aizsākumi meklējami ļoti tālā pagātnē.
Karaliskajā kapelā nokristī mazo princi - Viljama un Ketrīnas jaunāko bērnu
Jauna kristāmtērpa darināšanu atbalstījusi pati karaliene Elizabete II, jo karalienei Viktorijai piederējušais un 1841. gadā tapušais kristāmtērps kļuvis pārāk trausls, lai to varētu vilkt vēl kādam mazulim kristībās. Šajā Viktorijas laika mežģīņu tērpā kristīti 62 karaliskās ģimenes jaundzimušie. Ņemot vērā šo faktu un to, cik šis konkrētais tērps bijis svarīgs britu karaļnamā, pieņemts lēmums radīt tā kopiju. Karalienes apģērbu dizainere un personīgā šuvēja Andžela Kellija savā grāmatā “Monētas otra puse: karaliene, ģērbēja un garderobe” (“The Other Side of the Coin: The Queen, The Dresser and the Wardrobe”) pastāstījusi, cik darbietilpīga un sarežģīta bijusi kristāmtērpa kopijas izgatavošana.
“Lai apģērbs izskatītos autentisks, mēs to krāsojām Jorkšīras tējā (pašā stiprākajā, kā mēs visi to zinām). Katru mežģīnes gabaliņu mēs iemērcām nelielā trauciņā ar vēsu ūdeni un tējas paciņu, un atstājām tur aptuveni piecas minūtes, regulāri pārbaudot, līdz iegūta ideālā nokrāsa,” Kellija stāsta par savu 2004. gada projektu, kura pabeigšanai bijuši nepieciešami deviņi mēneši un ļoti daudz tējas paciņu.
Piemērotas mežģīnes atrašana arī nav bijis vienkāršs uzdevums. Kā raksta Andžela Kellija savā grāmatā, viņa kopā ar šuvēju Barbaru Bakfīldu devusies uz Itāliju perfektas mežģīnes meklējumos, kam sekojis visnotaļ garlaicīgs un ilgs krāsošanas tējā process.
Britu princeses Šarlotes kristības
Svētdien, 5. jūlijā, Lielbritānijā bija lieli svētki - notika britu princeses Šarlotes kristības.
Britu karaļnama galva aktīvi iesaistījusies notiekošajā un uzraudzījusi katra procesa galarezultātu. “Katrā darba etapa noslēgumā es karalienei atrādīju mūsu progresu: vispirms tērpa pamata ņieburu, tad tam piešūtās piedurknes, tad svārku daļu un to kārtas, un visbeidzot gatavo tērpu,” norāda Kellija. “Karalienei bija ļoti interesanti vērot tapšanas procesu.”