Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Prinča Viljama un Kembridžas hercogienes Ketrīnas jaunākias bērns princis Luiss kristību dienā. (Foto: Vida Press)

Britu karaļnama bērnu kristāmtērpa tapšanai bijuši vajadzīgi 9 mēneši darba un daudz melnās tējas 2

Skaistums
2019. gada 1. novembrī 06:20 2019. gada 1. novembrī 06:20
  Jauns.lv
Apģērba apliešana ar tēju iegūst pavisam jaunu jēgu - pēc tam, kad karalienes Elizabetes II personīgā dizainere un šuvēja savā grāmatā atklājusi nianses, kā tapis mazo karaļbērnu vēsturiski svarīgais kristāmtērps. Izrādās, britu iecienītajam dzērienam retro stila tērpa iegūšanā bijusi būtiska loma.

Tas, ka britu karaliskās ģimenes jaundzimušo kristāmtērps krāsots melnajā tējā, lai iegūtu “vintage” izskatu, nav vienīgais interesantais fakts, kas saistīts ar šī īpašā apģērba tapšanu.

Princis Džordžs, princese Šarlote, princis Luiss un vēl citi britu karaļnama jaundzimušie savā kristību dienā ģērbti ļoti īpašā tērpā. Ikreiz izmantots viens un tas pats apģērbs. Šī mežģīnēm bagātīgi rotātā tērpa aizsākumi meklējami ļoti tālā pagātnē.

Jauna kristāmtērpa darināšanu atbalstījusi pati karaliene Elizabete II, jo karalienei Viktorijai piederējušais un 1841. gadā tapušais kristāmtērps kļuvis pārāk trausls, lai to varētu vilkt vēl kādam mazulim kristībās. Šajā Viktorijas laika mežģīņu tērpā kristīti 62 karaliskās ģimenes jaundzimušie. Ņemot vērā šo faktu un to, cik šis konkrētais tērps bijis svarīgs britu karaļnamā, pieņemts lēmums radīt tā kopiju. Karalienes apģērbu dizainere un personīgā šuvēja Andžela Kellija savā grāmatā “Monētas otra puse: karaliene, ģērbēja un garderobe” (“The Other Side of the Coin: The Queen, The Dresser and the Wardrobe”) pastāstījusi, cik darbietilpīga un sarežģīta bijusi kristāmtērpa kopijas izgatavošana.

Pati pirmā šajā tērpā kristīta karalienes Viktorijas un prinča Alberta vecākā atvase princese Viktorija, saukta par Vikiju. (Foto: Vida Press)

“Lai apģērbs izskatītos autentisks, mēs to krāsojām Jorkšīras tējā (pašā stiprākajā, kā mēs visi to zinām). Katru mežģīnes gabaliņu mēs iemērcām nelielā trauciņā ar vēsu ūdeni un tējas paciņu, un atstājām tur aptuveni piecas minūtes, regulāri pārbaudot, līdz iegūta ideālā nokrāsa,” Kellija stāsta par savu 2004. gada projektu, kura pabeigšanai bijuši nepieciešami deviņi mēneši un ļoti daudz tējas paciņu.

Piemērotas mežģīnes atrašana arī nav bijis vienkāršs uzdevums. Kā raksta Andžela Kellija savā grāmatā, viņa kopā ar šuvēju Barbaru Bakfīldu devusies uz Itāliju perfektas mežģīnes meklējumos, kam sekojis visnotaļ garlaicīgs un ilgs krāsošanas tējā process.

Britu karaļnama galva aktīvi iesaistījusies notiekošajā un uzraudzījusi katra procesa galarezultātu. “Katrā darba etapa noslēgumā es karalienei atrādīju mūsu progresu: vispirms tērpa pamata ņieburu, tad tam piešūtās piedurknes, tad svārku daļu un to kārtas, un visbeidzot gatavo tērpu,” norāda Kellija. “Karalienei bija ļoti interesanti vērot tapšanas procesu.”

Citi šobrīd lasa

No veikalā pirktām olām izšķiļas paipalas 8
Latvijas noslēpumi: Ulmaņlaiku šopings 3
FOTO: no Daugavas dzelmes izvilkts milzīgs sams 2
Skatīt visus komentārus

"Обеднели богачи": мужа Кристины Орбакайте подняли на смех в Сети

"Она увидела это маленькое личико и так обрадовалась...": роженица умерла из-за коронавируса после появления на свет близнецов