Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ar kareivīgo Jumi priekšgalā japānietes masveidā cīnās pret prasību darbā būt augstpapēžu kurpēs 4

Dzīvesstils
2019. gada 4. jūnijā 14:15 2019. gada 4. jūnijā 14:15
  Jauns.lv / LETA
Japānā plašu rezonansi izraisījusi sociālo mediju kampaņa pret ģērbšanās kodeksu darba vietā un darba devēju prasībām, ka sievietēm darba vietā jāstaigā augstpapēžu kurpēs.

Nepilni 20 tūkstoši sieviešu parakstījušas tiešsaistes petīciju, pieprasot valdībai aizliegt uzņēmumiem izvirzīt nosacījumu sievietēm darbā ierasties augstpapēžu kurpēs.

Kampaņu #KuToo aizsāka aktrise un ārštata tekstu autore Jumi Isikava, kura pirmdien iesniedza petīciju Japānas Veselības ministrijā.

#KuToo ir vārdu spēle ar japāņu valodas vārdiem "kucu" un "kucuu", kas nozīmē attiecīgi kurpes un sāpes, kā arī visā pasaulē uzvirmojušo kustību #MeToo, kur sievietes dalās pieredzes stāstos par seksuālu aizskaršanu darba vietā.

Jumi Išikava ir seja kustībai #KuToo. (Foto: AFP/Scanpix)

Isikava mikroemuāru vietnē "Twitter" sūdzējās, ka nepilnas slodzes darbā apbedīšanas birojā viņai tiek pieprasīts nēsāt augstpapēžu kurpes. Viņas sašutumam pievienojās daudz citu sieviešu.

"Pēc darba visas pārvelk sporta apavus vai bezpapēžu kurpes," aktīviste rakstīja petīcijā, norādot, ka augstpapēžu kurpes var izraisīt kaula izaugumus, tulznas un muguras lejasdaļas deformāciju.

"Ir grūti kustēties, nevar paskriet un sāp pēdas. Viss tikai manieru dēļ," Isikava rakstīja, uzsverot, ka no vīriešiem netiek gaidīta tāda upurēšanās.

Gadu desmitiem tika uzskatīts, ka uzņēmējiem darbā jāierodas kaklasaitē, bet tas ir mainījies kopš 2005.gada, kad Japānas valdība sāka kampaņu, mudinot kompānijas samazināt gaisa kondicionieru izmantošanu un elektrības patēriņu. Tagad liela daļa uzņēmēju un ierēdņu ikdienā darba neatrodas kaklasaitē.

Petīcijā tiek pieprasīts izbeigt dzimumu diskrimināciju un "atvieglot darba apstākļus ikvienam, radot darba vidi, kurā nav lieku traucēkļu".

Japānas Veselības ministrija paziņoja, ka petīcija tiek izskatīta, bet detalizētāku komentāru nesniedza.

Lielbritānijā Nikola Torpa 2016.gadā sāka līdzīgu petīciju pēc tam, kad viņai lūdza doties uz mājām, jo viņa atteicās darba vietā nēsāt augstpapēžu kurpes.

Pēc tam sāktajā parlamentārajā izmeklēšanā tika secināts, ka Lielbritānijā pastāv ģērbšanās kodekss darba vietā un diskriminācija, tomēr Lielbritānijas valdība noraidīja likumprojektu, kurā bija paredzēts aizliegums uzņēmumiem pieprasīt, lai sievietes darba vietā atrodas augstpapēžu kurpēs.

Citi šobrīd lasa

Latgaļu puisis ar „breineigu” enerģiju - kas ir Kairiša jaunās filmas zvaigzne Dāvis Suharevskis 3
Reiniku ģimenē gaidāms pieaugums
Gaisa šova mēģinājumā iet bojā pilots, kurš avarējot nogalina vēl 2 cilvēkus 3
Tēmas: Japāna
Skatīt visus komentārus

"Рекомендую всем дамам 70+": Алла Пугачева дала совет женщинам в возрасте

"Счастлива вернуться в родную команду": Агата Муцениеце поделилась фото со съемок нового сезона "Голоса. Дети"