Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Retrospektīva grafikas izstāde Litogrāfi VIII

Dzīvesstils
2011. gada 7. jūlijā 10:37 2011. gada 7. jūlijā 10:37
Grupas izstāde "Litogrāfi" Māksla XO galerijā notiek kopš 2001.gada. Šogad, apritot desmit gadiem, izstāde „Litogrāfi” VIII tiek veidota kā retrospekcija un iekārtota kā „kabinets”, eksponējot gan agrāko gadu darbus, gan pašas jaunākās litogrāfijas.

Ilze Neilande

„Litogrāfu” izstādes idejas autore ir gleznotāja Helēna Heinrihsone, kura litogrāfijas tehnikas apgūšanai pievērsās 1990.gadu beigās. Tad arī radās koncepcija par ikgadēju gleznotāju - litogrāfu izstādi, kad reizi gadā grupa gleznotāju uz brīdi pievēršas krāsu grafikai un glezno uz akmens nevis uz audekla. Šo litogrāfiju vienreizīgums ir ļoti mazā tirāža, kas pretstatā iespiedgrafikas sniegtajām iespējām nepārsniedz 10 līdz 15 autoreksemplārus.

Lai izstāde iegūtu daudzbalsīgu skanējumu, katru gadu tajā tiek uzaicināti piedalīties vairāki jauni autori, un arī šogad izstādē “Litogrāfi” VIII savus darbus izstādīs - Andris Abiļevs, Ilona Abiļeva, Helēna Heinrihsone, Ivars Heinrihsons, Tatjana Krivenkova, Irēna Lūse, Ilze Neilande, Anna Heinrihsone, Kristīne Keire, Lāsma Pujāte, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aleksejs Naumovs, Kristaps Zariņš, Otto Zitmanis, kā arī vairāki jauni autori – Kristiāns Brekte, Verners Lazdāns, Miķelis Fišers, Dmitrijs Lavrentjevs un Mišels Kasteņē no Francijas.

Māksla XO galerijā Elizabetes ielā 14, no 07.07.- 26.07.2011

Pastaiga.lv/ Foto no publicitātes materiāliem


Citi šobrīd lasa

Profesija, kurā cilvēku nāve nav retums: atklāta intervija ar Liepājas NMPD brigādes ārstu Alekseju 16
Daudz basketbola un daudz sieviešu: leģendārajam Kasparam Kambalam aprit 40
Majors skaidro, kāpēc izlemts saīsināt "Positivus" festivāla garumu 16
Pievienot komentāru

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1