5 iemesli, kādēļ aukstums ir noderīgs tev un tavai ādai
Lai arī dermatologi mūs brīdina, ka aukstā laikā īpaši jārūpējas par ādu, zemajai teperatūrai ir arī savas priekšrocības. Uzzini, kāpēc aukstums ādai ir pat nepieciešams.
Ko parasti līdz ar sevi atnes ziemas sals? Sausu roku ādu, sprēgājošas lūpas un sarkanu degunu, kas nudien nedaiļo sievieti. Taču tā vietā, lai uztrauktos par to, ko ziema nodara tava ādai, uzzini, kāds no aukstuma ir labums.
Starojoša un gluda āda
Aukstais gaiss ir lielisks sejas ādu tonizējošs līdzeklis. Kad termometra stabiņš sasniedz mīnusus, poras sašaurinās un paaugstinās ādas tonuss - tā kļūst gluda un elastīga. Starp citu, tev nemaz nav jādodas ārā, lai pārliecinātos kā tas darbojas. Norīve seju ar sniegu vai sasaldētiem ledus kubiciņiem un iegūsi skaistu un tonizētu ādu minūtes laikā!
Aktivizē ādas atjaunošanos
Nav noslēpums, ka veselīgs miegs ir laba izskata pamatnosacījums. Zinātnieki secinājuši, ka miegs ziemas periodā ir dziļāks, it īpaši, ja guli vēsā telpā. Tas nozīmē, ka aktīvāk notiek arī ādas atjaunošanās procesi. Tāpēc labi sasedzies un atstāj logu vēdināšanas režīmā. No rīta pamodīsies atpūtusies, lieliski izskatīsies un varēsi dienu sākt enerģijas pilna.
Pretnovecošanas efekts
Aukstuma (krio) procedūras jau sen veiksmīgi tiek izmantotas pretnovecošanas (anti age) procedūrās, kas sniedz spēcīgu ādas atjaunošanās un liftinga efektu. Uzlabojot asinsriti, aukstums veicina vielmaiņas procesus un ādas šūnas tiek aktīvāk apgādātas ar barības vielām. Tas lieliski palīdz cīņā pret krunciņām un kavē ādas novecošanās procesus.
Aukstais gaiss aktivizē asins cirkulāciju, tāpēc sniedz teju vai maģisku ietekmi uz tavu izskatu. Pastaigas svaigā gaisā, īss rīta skrējiens un gulēšana pie pavērta loga – tas viss palīdz atbrīvoties no tūskas, jo īpaši – maisiņiem zem acīm.
Palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem
Aukstums atstāj labvēlīgu ietekmi ne tikai uz sejas ādu. Pavadot laiku ārā asinsrite uzlabojas visā ķermenī. Ziemā aktivizējas arī organisma termoregulācijas mehānisms, kas dod enerģijas un tonusa «triecienu» visām orgānu sistēmām. Īpaši labvēlīga ietekme uz tavām ķermeņa formām būs fiziskām aktivitātēm aukstumā – slēpošanai, slidošanai, skriešanai. Atceries, ka aktivitāte ārā sniegs ievērojami lielāku efektu, nekā iekšstelpās, tāpēc pusstunda uz slidām var aizstāt stundu ilgu svīšanu piesmakušā trenažieru zālē.
Protams, katrai no mums individuāli ir jānosaka laiks, kuru pavadām ārā, taču dienas laikā vismaz 15 minūtes pastaigai noteikti vajadzētu atrast. Starp citu, aukstums labvēlīgi ietekmē imunitāti, jo sala laikā gaisā skābekļa daudzums palielinās par 30%. Izrādās, ka aukstumā cilvēka organismā aktivizējas šūnas, kas pasargā mūs no vīrusiem un saslimšanām. Tāpēc cilvēki, kuri vairāk laika pavada svaigā gaisā un aukstumā nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, retāk slimo. Un visbeidzot – aukstums stiprina veģetatīvo nervu sistēmu un stimulē laimes hormona – serotonīna izstrādi. Tāpēc jebkura uzturēšanās ārā palīdz mazināt stresu un uzlabo garstāvokli.