Krēms, kas "apēd" taukus. Vai ir tik skaisti, kā izklausās?
Slaidinošā krēma galvenais uzdevums ir uzlabot mikrocirkulāciju.
Dzīvesstils

Krēms, kas "apēd" taukus. Vai ir tik skaisti, kā izklausās?

Jauns.lv

Pavasara gaidīšana ir piemērots brīdis, lai sagatavotos saulainajai sezonai un atbrīvotos no liekajiem tauciņiem. Viens no līdzekļiem, kas sola ar šo uzdevumu tikt galā, ir slaidinošie krēmi. Izklausās lieliski! Bet vai tie darbojas?

Krēms, kas "apēd" taukus. Vai ir tik skaisti, kā i...

Konsultē sejas un ķermeņa estētikas speciāliste, Wellslim centra kosmētiķu metodiskā vadītāja Ieva Gulbe.

Slaidinošos krēmus sauc arī par ķermeni modelējošiem līdzekļiem, un to konsistence var būt dažāda: geli, losjoni, maskas un serumi. Tie paredzēti lietošanai problēmzonās, kurās visvairāk uzkrājas tauki, – uz vidukļa, gurniem un augšstilbiem. Krēma uzdevums ir vienkāršs – uzlabot mikrocirkulāciju jeb perifēro asinsriti, lai paātrinātu vielmaiņu un ātrāk sašķeltu taukaudus.  Visbiežāk ķermeni modulējošo krēmu sastāvā ir ādu kairinošas aktīvās vielas (tās sniedz sildošu sajūtu), piemēram, citrusaugļu (viens no populārākajiem – rūgtais apelsīns) ēteriskās eļļas, dažādu spēcīgu augu ekstrakti, kanēlis, kapsaicīns (dabiski atrodas čili piparos) vai kofeīns. Pateicoties tām, tiek stimulēta asinsrite un iekustināta vielu apmaiņa. Nereti krēmiem pievienoti arī aļģes vai dūņas – tās ir ne tikai bagātīgas ar mikroelementiem un uzlabo mikrocirkulāciju, bet arī palīdz sviedrēt, līdz ar sviedriem izvadot arī sārņus. Lai šis process noritētu veiksmīgāk, pamēģini ietīšanos – ķermeņa daļām, kurām uzklāj krēmu, aptin pārtikas plēvi un turi no pusstundas līdz stundai. Ideāli, ja šajā laikā vari ieritinies gultā zem siltas segas. Piedāvājumā ir arī slaidinošie krēmi ar gluži pretēju efektu – tie, uzklāti uz ādas, nevis silda, bet atvēsina. To sastāvā ir mentols vai anīss, vai abu kombinācija, un, tiem iesūcoties ādā, kapilāros sāk straujāk riņķot asinis, kā arī audos paātrinās vielmaiņa, jo organisms reaģē reflektori – jūtot vēsumu, tas vēlas saglabāt optimālo ķermeņa temperatūru, tāpēc pastiprināti sāk tērēt enerģiju arī no organisma rezervēm – taukiem. Tādā veidā ķermenis slaidinās. Pēc sildoša krēma uzklāšanas ieteicams ietīties plēvē, savukārt šajā gadījumā var izmantot bandāžu – to samitrina atvēsinošajā losjonā, aptin ap problēmzonām un tur no pusstundas līdz stundai. Ir modulējošie krēmi, losjoni un geli ar dubultu efektu – tajos ir gan sildošas, gan atvēsinošas vielas. Tādējādi krēma iedarbība ir vēl jaudīgāka un iekustina metabolismu, cik vien iespējams.

Viens krēms, bez veselīga uztura un fiziskām aktivitātēm, gaidīto rezultātu nesniegs.
Viens krēms, bez veselīga uztura un fiziskām aktivitātēm, gaidīto rezultātu nesniegs.

Bez fiziskām aktivitātēm neiztik

Līdz šim viss izklausās kā pasakā, vai ne? Taču ir viens BET... Sapnis par to, ka guļam saulainā pludmalē, dzeram kokteiļus, un tikmēr, pateicoties brīnumkrēmam, no vidukļa un gurniem paši no sevis zūd liekie centimetri, diemžēl jāaizmirst. Bez fiziskas slodzes un atbilstoša uztura neviens no slaidinošajiem krēmiem nedarbosies, kā iecerēts. Ēdot visu, ko sirds kāro, un maz kustoties, krēms tiks lietots veltīgi. “Iztiekot tikai ar krēmu, tauku šūnas nezudīs. Labākajā gadījumā, lietojot krēmu katru dienu vismaz trīs mēnešus, ķermeņa apjoms problēmzonā samazināsies par puscentimetru, maksimums, vienu centimetru,” uzskata sejas un ķermeņa estētikas speciāliste Ieva Gulbe. Vai ir vērts izdot daudz naudas par vairākiem krēma iepakojumiem viena centimetra dēļ? Diez vai! Tāpēc ņem vērā skarbo, bet vienīgo patiesību – ja vēlies zaudēt apjomu, sāc ar veselīgu diētu un fiziskām aktivitātēm. Sākotnēji pietiks, ja atteiksies no trekniem ēdieniem un biežāk kustēsies, piemēram, daļu ceļa līdz darbam noiesi kājām.

Taču tas nenozīmē, ka slaidinošie krēmi būtu jāliek malā. Tie ir labs palīglīdzeklis, lai tievēšanas process noritētu ātrāk, kā arī lai, zaudējot liekos centimetrus, āda veiksmīgi pievilktos, jo to sastāvā ir arī vielas (visbiežāk augu ekstrakti, piemēram, zirgkastaņu sēklu vai efejas ekstrakts), kas ādu mitrina, tonizē, sniedz liftinga efektu, samazina tūsku un celulītu. “Apjoms var nedaudz mazināties arī tāpēc, ka, pateicoties krēmam, āda kļūst tvirtāka un kompaktāka. Arī, samazinot celulītu, ķermeņa apkārtmērs sarūk par centimetru vai pat diviem. Modelējošais krēms noteikti uzlabo ādas kvalitāti,” uzsver Ieva Gulbe.

Kā lietot?

Slaidinošie krēmi vai gēli jālieto pārsvarā kursa veidā – no viena līdz trim mēnešiem. Pirmie acīm manāmie rezultāti tiek solīti pēc četrām nedēļām (ar nosacījumu, ka ievēro noteikumus par sabalansētu uzturu un sportu). Krēms reizi vai divreiz dienā (no rīta un vakarā) ar masējošām kustībām jāuzklāj uz problēmzonām (kurai zonai krēms paredzēts, norādīts uz iepakojuma). Lai no organisma ātrāk izvadītu kaitīgos vielmaiņas galaproduktus – toksīnus, kursa laikā jādzer vairāk ūdens, nekā ierasts. Var gadīties, ka, organismam attīroties no visa liekā, var palielināties ēstgriba, bet būtu prātīgi tai pretoties. Organisms strādā, lai atbrīvotos no liekajiem tauciņiem, un tam nevajadzētu traucēt.  Kas notiks pēc tam, kad pārstāsi lietot krēmu? Tas atkarīgs no pašas. Ja tavā dzīvesveidā netrūks bagātīga ēdienu klāsta un mazkustīguma, protams, ķermenis atkal kļūs tāds, kāds bijis. Taču ir maldīgi domāt, ka situācija pasliktināsies. “Kosmētika, kas paredzēta lietošanai mājā, radīta ar domu, ka cilvēks ir bezatbildīgs. Lietojot produktu pat divreiz vairāk, nekā norādīts, vai divreiz ilgāk, nekā ieteikts, nav iespējams sev kaitēt, jo vielu koncentrācija mājā lietojamā kosmētikā nav liela,” skaidro Ieva Gulbe. Ir arī slaidinošie kosmētiskie līdzekļi, kurus pēc kursa pārtraukšanas, lai saglabātu iegūto efektu, ieteicams turpināt lietot – reizi nedēļā.

Teksts:žurnāls OK/Foto: Shutterstock