9 skaistumkopšanas problēmas karstā vasaras dienā. Kā tās risināt
Neļauj rūpēm par izskatu sabojāt tavu vasaru!
Dzīvesstils

9 skaistumkopšanas problēmas karstā vasaras dienā. Kā tās risināt

Jauns.lv

Vasara ir laiks, kad negribas tērēt laiku skaistumkopšanas procedūrām – labāk aizbraukt uz jūru un pasauļoties! Taču karstajā laikā kļūst aktuālas dažādas problēmas, par kurām citos gadalaikos nav jādomā. Uzzini, kā tikt ar tām galā!

9 skaistumkopšanas problēmas karstā vasaras dienā....

Sapūkojušies mati

Gaisa temperatūras paaugstināšanās parasti nozīmē arī lielāku mitruma līmeni. Un tas savukārt nozīmē pamatīgi sapūkojušos matus! Lai no tā izvairītos, frizieri iesaka lietot nogludinošus matu līdzekļus, kas nav jāizskalo. Visefektīvākie ir tādi produkti, kuru sastāvā ir eļļas vai silikoni.

Rūpēties, lai mati būtu gludi, sāc jau dušā! Lieto pavisam mazliet šampūna, jo tā putas notīra no matiem un galvas ādas dabīgo tauku kārtiņu. Tā ir nepieciešama, jo sniedz matiem nepieciešamo mitrināšanu. Centies matus nemazgāt biežāk par divām vai trim reizēm nedēļā.

Pie sasvīdušā kakla pielipuši mati

Vari ar to rēķināties, ja vasaras karstākajās dienās staigāsi ar izlaistiem matiem! Vislabākais ieteikums, protams, ir saņemt matus. Ja klasiskā zirgaste tev šķiet pārāk garlaicīga, izmēģini interesantu bižu pīšanu. Šovasar modē brīvas, paspūrušas bizes – gan klasiskās ar trim šķipsnām, gan „skujiņa”, gan arī franču bizes.

Hlora sabojāti mati

Plunčāšanās mākslīgajās ūdenskrātuvēs, piemēram, baseinā vai ūdens atrakciju parkā ir brīnišķīga, bet tikai tik ilgi, kamēr no tā necieš tava skaistākā rota – mati. Biežā saskarsmē ar hloru mati kļūst sausi un viegli lūstoši.

Vislabāko aizsardzību, protams, sniegs peldcepures nēsāšana. Ja tas kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams, pirms došanās ūdenī izskalo matus ar vēsu ūdeni, kas aizpildīs poras un neļaus tajās iekļūt tik daudz hloram. Lai izvairītos no hlora uzkrāšanās, lieto attīrošu šampūnu un vismaz reizi nedēļā palutini matus ar barojošu masku.

Neļauj rūpēm par izskatu sabojāt tavu vasaru!
Neļauj rūpēm par izskatu sabojāt tavu vasaru!

Sviedru traipi padusēs

Sviedru izdalīšanās ir ķermeņa temperatūras pašregulācijas mehānisms. Sviedru dziedzeri visvairāk koncentrējušies padusēs, plaukstās un uz sejas, tāpēc šīs vietas parasti svīst intensīvāk nekā citas.

Lai izvairītos no mitriem traipiem padusēs, pārliecinies, ka lieto antiperspirantu, jo vienkāršs dezodorants uzveic tikai smaku, bet ne sviedru izdalīšanos. Ja tas nelīdz, konsultējies ar ārstu vai meklē aptiekā līdzekli ar ilgstošu iedarbību.

Sviedru smaka

Sviedri paši par sevi ir bez smaržas. Nepatīkamā smaka rodas saskarē ar baktērijām, kas dabīgi atrodas uz mūsu ādas un apģērbā. Veicot fiziskas aktivitātes, sviedri par 99% sastāv no ūdens. Taču stresa izraisītā svīšanā, kas izdalās no cita veida dziedzeriem, ir 80% ūdens, 10% olbaltumvielu un 10% lipīdu, kas ir labvēlīga augsne, lai savairotos baktērijas.

Ja dienas vidū sajūti nelāgu smaku no padusēm, nosusini tās ar antibakteriālu salveti un no jauna uzklāj antiperspirantu.

Augšstilbu rīvēšanās vienam pret otru

Ja tavi augšstilbi ir apaļīgi un augšpusē saskaras, tu noteikti zini nelāgo sajūtu svelmaini karstās dienās, kad šī delikātā zona sasvīst un berzes rezultātā rodas sāpīgs apsārtums. Staigāšanu biksēs grūti iedomāties dienās, kad termometra stabiņš pietuvojas 30 grādu atzīmei, un mēs taču gribam vasarā staigāt skaistās kleitās, vai ne?

Lai izvairītos no augšstilbu rīvēšanās, pirms iziešanas no mājām uzklāj šīm zonām talku, kas nomāks svīšanu. Ja tomēr esi tikusi pie apsārtuma, pirms gulētiešanas uzliec dziedējošu smēri.

Ar sauļošanos nevajadzētu pārspīlēt pat tad, ja esi ieziedusies ar saules aizsargkrēmu!
Ar sauļošanos nevajadzētu pārspīlēt pat tad, ja esi ieziedusies ar saules aizsargkrēmu!

Apdegšana saulē

Pat ja tu ar vislielāko rūpību pirms iziešanas laukā uzklāj saules aizsargkrēmu, pārāk ilga atrašanās saulē tik un tā novedīs pie apdegušas un apsārtušas ādas. Taču lielākā daļa sieviešu nemaz nepievērš tik lielu uzmanību aizsardzībai no saules stariem, tāpēc šāda iespēja nav nereāla.

Ja āda apdegusi, uzklāj jutīgajām zonām alvejas mīkstumu. Tas ir dabisks līdzeklis, kas mazina apdegumu sekas. Pēc tam vari ķerties pie pretapdegumu krēma. Smagākus apdegumus pavada tādas nepatīkamas blakusparādības kā slikta dūša un drudzis, tāpēc dzer daudz ūdens un atpūties.

Ādas taukošanās un pumpu mešanās

Vasarā tauku dziedzeri strādā aktīvāk nekā ziemā, īpaši cilvēkiem ar taukainu ādas tipu. Lūkojies pēc ādas kopšanas līdzekļiem ar taukus absorbējošām sastāvdaļām, piemēram, sēru. Ierasto sejas mazgāšanas līdzekli nomaini pret problemātiskai ādai paredzētu aptiekas produkciju, jo tā līdzsvaros tauku dziedzeru darbību. Dienas gaitās lieti noderēs matējošie papīriņi, ar kuriem laiku pa laikam nosusini seju.

Tā kā tauku dziedzeri darbojas aktīvāk, lielāka iespēja, ka uz sejas, muguras un dekoltē zonā uzmetīsies pa kādai pumpai. Šajā laikā biežāk jālieto skrubi, lai noņemtu atmirušās ādas šūnas un neprovocētu poru aizsprostošanos.

„Kūstoša” kosmētika

Ja laukā valda karstums, tad jau ap pusdienlaiku rūpīgi uzklātā kosmētikas kārta var būt izsmērējusies un nepievilcīga. Ja vēlies pamāt ardievas pandas cienīgām acīm, sāc lietot ūdensizturīgu acu zīmuli un skropstu tušu. Taču nekādā gadījumā nenodies gulēt, nenotīrījusi kosmētiku! To vari izdarīt ar divfāžu kosmētikas noņēmēju, kura sastāvā ir eļļa. Ja tāda nav pie rokas, vari izlīdzēties arī ar visparastāko olīveļļu.

Kasjauns.lv/Foto: All Over Press