
Latviešu disidente, pretošanās kustības dalībniece Lidija Doroņina-Lasmane svin 100 gadu jubileju

Pirmdien, 28. jūlijā, latviešu disidente, PSRS okupācijas laika pretošanās kustības dalībniece Lidija Doroņina-Lasmane svin 100 gadu jubileju.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sociālajos tīklos sveic gadsimta gaviļnieci, norādot, ka "viņas dzīves gājums sasaucas ar tiem vēstures notikumiem, kuriem cauri gājusi mūsu valsts un tauta. Jūsu Latvijas brīvības cīnītājas vārds un drosme ir neatņemama daļa no Latvijas un no tās likteņa. Ar savu īpašo esību un likteni jūs esat veidojusi mūsu tautas kopīgo personību".
Rinkēvičs novēl Doroņinai-Lasmanei izjust gandarījumu par mūžā paveikto, gaišu skatu uz dzīvi, stipru veselību un līdzcilvēku atbalstu.
— Edgars Rinkēvičs (@edgarsrinkevics) July 28, 2025
Lielajā jubilejā kundzi sveic arī Ārlietu ministrija: "Sirsnīgi sveicam latviešu disidenti un pretošanās kustības dalībnieci Lidiju Doroņinu-Lasmani 100 gadu jubilejā! Padomju okupācijas režīms viņu arestēja trīs reizes – 1947., 1970. un 1983. gadā. Četrpadsmit gadi, kas pavadīti cietumos un lēģeros, nespēja iedragāt viņas ticību Latvijai. "
💐 Sirsnīgi sveicam latviešu disidenti un pretošanās kustības dalībnieci Lidiju Doroņinu-Lasmani 100 gadu jubilejā! Padomju okupācijas režīms viņu arestēja trīs reizes – 1947., 1970. un 1983. gadā. Četrpadsmit gadi, kas pavadīti cietumos un lēģeros, nespēja iedragāt viņas ticību… pic.twitter.com/8aQz9Ap6Qk
— Ārlietu ministrija 🇱🇻 | #atbalstuUkrainu 🇺🇦 (@Arlietas) July 28, 2025
Sestdien, 26.jūlijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika izstādes "Lidija 100" atklāšana. Tajā Lidijas simts dzīves gadu laika līnija savijas ar Latvijas valsts vēstures laika līniju, ļaujot apmeklētājiem iepazīties ar Lidijas dzīves svarīgākajiem notikumiem Latvijas vēstures kontekstā. Izstādi veidojuši: Ieva Jurjāne, Gints Mālderis, Daina Vītoliņa, Inga Ābele, Eduards Liniņš, Jānis Šiliņš, Arnis Šablovskis, Latvijas Okupācijas muzejs.
Izstāde "Lidija 100" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 2025.gada 27.decembrim.
Jauns.lv sveic Lidiju Doroņinu-Lasmani gadsimta dzīves jubilejā!