foto: Shutterstock
Gandrīz 250 četrgadnieki un piecgadnieki Jelgavā bez vecāku līdzfinansējuma varēs mācīties privātajos bērnudārzos
Bērni
2024. gada 10. jūnijs, 15:55

Gandrīz 250 četrgadnieki un piecgadnieki Jelgavā bez vecāku līdzfinansējuma varēs mācīties privātajos bērnudārzos

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

2019. un 2020. gadā dzimušiem bērniem Jelgavā tiks piedāvātas vietas divās pirmsskolas izglītības iestādēs - "Ābelītē" un "Pīlādzītī".

Kopumā 243 četrgadnieki un piecgadnieki Jelgavā bez vecāku līdzfinansējuma varēs mācīties privātajos bērnudārzos, informē pašvaldībā.

Jelgavas pašvaldība ir piesaistījusi Eiropas Sociālā fonda finansējumu projektam "Atbalsts privātā pirmsskolas izglītības pakalpojuma iegādei". Tas paredz iespēju bērniem, kuri dzimuši 2019. un 2020.gadā un ir reģistrēti rindā uz pašvaldības bērnudārzu, no 1.septembra apgūt pirmsskolas izglītības programmu bez vecāku līdzfinansējuma divos privātajos bērnudārzos - "Ābelītē" un "Pīlādzītī". Pašvaldība vecākus aicina piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu viņu gatavību iesaistīties projektā un savam bērnam izvēlēties vienu no šiem bērnudārziem.

Iepirkuma rezultātā no 1.septembra projekta finansētas vietas 2019. un 2020.gadā dzimušiem bērniem tiks piedāvātas divās pirmsskolas izglītības iestādēs - "Ābelītē" un "Pīlādzītī". Tas nozīmē, ka tiem šī vecuma Jelgavas bērnu vecākiem, kuri vēlēsies iesaistīties projektā, būs jāreģistrē bērns vienā no minētajiem bērnudārziem. Šajā gadījumā vecākiem būs jāsedz tikai bērna ēdināšanas izdevumi privātajā pirmsskolas izglītības iestādē.

Lai ģimene varētu iesaistīties projektā un saņemt apmaksātu vietu privātajā bērnudārzā, līdz uzņemšanai privātajā bērnudārzā bērnam ir jābūt reģistrētam Jelgavas pašvaldības bērnu reģistrā pirmsskolas izglītības apguvei. Tāpat bērna un vismaz viena no vecākiem dzīvesvietai ir jābūt reģistrētai Jelgavā, kā arī būs jānoslēdz līgums par iesaisti projektā vismaz uz vienu gadu, izslēdzot iespēju mainīt izglītības iestādi.

Līdz 14.jūnijam pašvaldība aicina 2020. un 2019.gadā dzimušo bērnu vecākus, kuru bērniem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā, piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu, vai ģimene ir gatava iesaistīties projektā un sava bērna turpmākām izglītības gaitām izvēlēties privāto pirmsskolas izglītības iestādi "Ābelīte" vai "Pīlādzītis".

Pēc aptaujas noslēguma Jelgavas Izglītības pārvalde sazināsies ar vecākiem par bērna uzņemšanu projekta finansētā pirmsskolas izglītības programmā izvēlētajā privātajā izglītības iestādē.

Projekta īstenošanas laiks ir trīs mācību gadi - no 2024.gada 1.septembra līdz 2027.gada 31.augustam. Tas nozīmē, ka visi bērni, sākot no četru gadu vecuma, kuri tagad iesaistīsies projektā, līdz pat skolas gaitu sākšanai varēs saņemt projekta finansētu vietu privātajā bērnudārzā.

Pirmajā iepirkumā par šī pakalpojuma nodrošināšanu uzvarēja "Ābelīte", piedāvājot 25 vietas 2019.gadā dzimušajiem bērniem un 50 vietas 2020.gadā dzimušajiem bērniem. Savukārt "Pīlādzītis" nodrošinās 72 vietas 2019.gadā dzimušajiem bērniem un 96 vietas 2020.gadā dzimušajiem bērniem.