foto: Roberts Blaubuks
Latvijā vīrieši uzskata, ka ģimenei velta vairāk laika nekā sievietes, secināts aptaujā
Autorraidījuma "Generation Famous" veidotāja Laura Saulīte ar vīru Rūdolfu un meitu Beatrisi "Spices" Ģimenes dienās. Šopavasar Ģimenes dienas notiks 23. martā “Spices” Lielajā ātrijā.
Attiecības
2024. gada 18. marts, 11:54

Latvijā vīrieši uzskata, ka ģimenei velta vairāk laika nekā sievietes, secināts aptaujā

Dzīvesstila nodaļa

Jauns.lv

Dzīves ritms kļūst arvien straujāks, un laiks, ko veltām ģimenei, sarūk. Tikai 37% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ģimenei ikdienā pilnvērtīgi velta četras un vairāk stundas. Interesants fakts – vīrieši ģimenei velta vairāk laika nekā sievietes.

Tas noskaidrots modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā.*

Iedzīvotājiem aptaujā tika vaicāts, cik daudz laika tipiskā nedēļā viņi nedalīti velta savai ģimenei, ar kuru dzīvo vienā mājsaimniecībā. Mazāk nekā puse jeb 37% norādīja, ka ģimenei ikdienā velta četras vai vairāk stundas, bet otra populārākā atbilde, kuru minēja 34% aptaujāto, ir 2-3 stundas.

Gandrīz piektā daļa iedzīvotāju atzīst, ka ģimenei atvēl ļoti maz laika. Proti, atbilžu variantu līdz vienai stundai dienā izvēlējušies 8% respondentu, 7% pauda, ka nevar veltīt laiku ģimenei katru dienu un dara to atkarībā no iespējām, bet 4% atzīst, ka kopā ar ģimeni pavada laiku tikai brīvdienās, jo darbadienās nav tādas iespējas. Vēl 11% respondentu minējuši citas atbildes, pārsvarā gadījumu norādot, ka dzīvo vieni.

Veiktā aptauja atklāj interesantu faktu. Lai gan procentuāli vīriešu un sieviešu atbildes uz visiem jautājumiem ir līdzīgas un lielas svārstības nav vērojamas, stiprā dzimuma pārstāvji, novērtējot laiku, ko tie nedalīti velta ģimenei, bijuši optimistiskāki. Četras vai vairāk stundas ģimenei ikdienā velta 39% vīriešu un 36% sieviešu, savukārt 2-3 stundas dienā – 34% vīriešu un 33% sieviešu.

Analizējot pētījuma datus pa vecuma grupām, redzams, ka visvairāk laika ģimenei velta Latvijas iedzīvotāji pensijas vecumā (60 līdz 74 gadi) un vismazāk – ekonomiski aktīvajā posmā no 30 līdz 39 gadiem, kā arī no 50 līdz 59 gadu vecumam, ko, iespējams, varētu skaidrot ar bērnu pieaugšanu un aiziešanu no ģimenes, lai uzsāktu patstāvīgu dzīvi.

Visvairāk laika ģimenei tipiskā nedēļā nedalīti velta Kurzemes iedzīvotāji, bet vismazāk – vidzemnieki.

* Iedzīvotāju aptauju pēc modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” pasūtījuma veica pētījumu kompānija “Norstat”, aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotāju visā Latvijā šā gada martā.