Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daugavpiliete Ilga. (Foto: Ekrānuzņēmums no TV3 video)

“Pateica, ka mums vairs nepalīdzēs!” – vienīgā speciālista nāves dēļ māmiņa Daugavpilī saskaras ar absurdu situāciju 4

Bērni
12. maijā 10:05 2022. gada 12. maijā 10:05
  Jauns.lv
Lai izlabotu nepareizu sakodienu, daugavpilietes Ilgas bērna mutē ievietoja breketes. Kā tas pieņemts šādās situācijās, ortodonta vizītes ir regulāras, taču Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā šādu pakalpojumu vairs nepiedāvā, proti, vienīgā ortodonte nomirusi, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”. 

“Vaicāju poliklīnikā, cik ilgi bērns var staigāt ar nepārbaudītām skavām un zobiem, man neatbildēja. Pateica, ka viss, ka poliklīnikā ar šo vairs nekādi nepalīdzēs. Teica, lai meklēju speciālistu Rīgā, Rēzeknē, kur gribu,” stāsta Ilga. 

Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā raidījumu “Bez Tabu” informēja, ka iestāde palikusi bez ortodonta. Bijusi vēl viena speciāliste uz pusslodzi, bet viņa atteikusies strādāt pašvaldības poliklīnikā un, labāka atalgojuma mudināta, devusies strādāt uz privātpraksi. 

“Apgalvot, ka pilsētā vispār nevar saņemt ortodontisko palīdzību, būtu nekorekti, jo Daugavpilī strādā trīs ortodonti,” skaidro Eduards Baļuļs, Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikas ārstnieciskā darba vadītājs. Tiesa gan, visi trīs ortodonti strādā privātpraksēs. 

Bērna māte Ilga noskaidrojusi, ka privātpraksēs ir garas rindas pie ortodonta, jo īpaši tagad, kad citi kādreizējie poliklīnikas klienti meklē palīdzību privātfirmās. Tāpat Ilga uzsvēra, ka privātpraksēs cenas par pakalpojumiem ir krietni augstākas.

Eduards Baļuļs skaidro, ka Zobārstniecības poliklīnikā trūkstot teju 15 speciālistu, taču jaunus darbiniekus piesaistīt traucē nekonkurētspējīgais atalgojumus, privātpraksēs tas ir krietni augstāks.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti runā par referendumu Hersonā 35
"Tas ir jāizpilda bez kādiem attaisnojumiem!" - fitnesa trenere Nika Linde arī seksā ir par disciplīnu 1
Sastāvdaļa, kas auksto zupu pārmainīs līdz nepazīšanai 1
Skatīt visus komentārus