No kā sastāv permanentais grims?
Permanentais grims ir kosmētisks paņēmiens – ievadot pigmentu ādas virsējā slānī, tiek izveidots ilgnoturīgs grims. Visbiežāk šādi rodas uzacu tonējums, acu un lūpu kontūrlīnijas, kā arī tiek uzlabota krāsa. Ar permanento grimu var maskēt rētas, baltus plankumus (vitiligo slimības gadījumā), to bieži izmanto arī alopēcijas gadījumos un pēc ķīmijterapijas.
Permanento grimu sauc par dermas vai mikropigmentāciju, kā arī par kosmētisko tetovējumu. Metode ir ļoti līdzīga tetovēšanai, tomēr tetovēšanā izmanto tinti, bet permanentā grima procedūrā – pigmentu. Tetovēšanas saloni piedāvā plašu krāsu paleti, kosmētiskie pigmenti ir brūnu un sārtu toņu diapazonā.
Atšķirībā no tetovējuma permanentais grims saglabājas divus līdz piecus gadus, palēnām izbalojot; acu kontūra jāatjauno aptuveni jau pēc gada, uzacu – pēc diviem, lūpu – pēc pieciem.
Pigmentu veido trīs komponenti – krāsvielas, saistvielas un mitrinātājs. Krāsvielu 95 % gadījumu izgatavo no dzelzs oksīdiem, ko plaši izmanto kosmētikā matu krāsu, skropstu tušu un acu zīmuļu ražošanā. Kā šķidro saistvielu visbiežāk izmanto glicerīnu – tas novērš pigmenta izžūšanu un palīdz iesūkties ādā.
Ūdens ir populārākais mitrinātājs, kas palīdz krāsai kļūt šķidrākai un plūstošākai. Permanentais grims un arī tetovējumi nav kaitīgi veselībai, taču jāzina, ka pēc procedūras āda dažas dienas var būt uztūkusi un piesarkusi, vēlāk veidosies kreveles, bet retos gadījumos novērojama alerģija.
Ņem vērā! Permanento grimu, tāpat kā tetovējumu, nākamajā dienā nevarēsi nomazgāt, tas ir uz ilgu laiku, tāpēc procedūru veic tikai pie sertificēta meistara! Tā kā, izmantojot adatas, pastāv inficēšanās risks ar B un C hepatītu, pārliecinies, ka ierīces tiek dezinficētas un meistars strādā gumijas cimdos.