Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Trešdienas vakarā Rēzeknes glābējsilītē atstāts puisītis
Pixabay

Trešdienas vakarā Rēzeknes glābējsilītē atstāts puisītis

Bērni
1. oktobrī 16:07 2020. gada 1. oktobrī 16:07
  Jauns.lv
Trešdien, 30. septembrī, ap plkst.22.20 Rēzeknes slimnīcā esošajā glābējsilītē atstāts 2,7 kilogramus smags veselīgs puisītis, portāls Jauns.lv uzzināja Rēzeknes slimnīcā.

Slimnīcas pārstāvji informē, ka zīdaiņa veselības stāvoklis ir labs un viņš patlaban nodots Rēzeknes bāriņtiesas aprūpē.

Astoņu gadu laikā, kopš Rēzeknē ir izveidota glābējsilīte, šis ir ceturtais bērniņš, kas tur ievietots.

Saistītās ziņas

Ventspils glābējsilītē ievietots puisītis ar mammas rakstītu zīmīti līdzās 91
"Bērns bija ietērpts zilās drēbītēs." Deviņu gadu laikā glābējsilītēs visā Latvijā atstāti 44 zīdaiņi 18
Kāpēc mātes Latvijā atsakās no saviem jaundzimušajiem bērniem un tos ievietoto glābējsilītēs?

Kopš 2009. gada Latvijā izveidotas astoņas glābējsilītes. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik Glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē,  Daugavpilī un Jelgavā. Pēdējo 10 gadu laikā tajās atstāti pavisam 47 bērniņi.

Glābējsilītei ir īpaši izveidotas, triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt zīdaiņu gultiņā ar augstām organiskā stikla malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas glābējsilītes  durtiņas, nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls. Ja durtiņas nav kārtīgi aizvērtas no ārpuses, hidraulikas sistēma tās aizver līdz galam automātiski.

Aizverot glābējsilītes durtiņas, no ārpuses tās vairs nevar atvērt līdz brīdim, kad iekšpusē, māsu postenī, tiek noņemta bloķēšana. Pēc „trauksmes” signāla atskanēšanas apmēram 1-2 minūšu laikā pie glābējsilītes gultiņas ierodas medicīnas personāls.

Bērnam tiek sniegta nepieciešamā medicīniskā aprūpe un par gadījumu tiek ziņots attiecīgajām iestādēm, t.i., bāriņtiesai un policijai.

Ja persona, kura ievietojusi bērnu glābējsilītē, pārdomā un vēlas bērnu paņemt atpakaļ, viņai ir jāvēršas bāriņtiesā, neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks (dažas minūtes vai dažas nedēļas) ir pagājis kopš bērna ievietošanas glābējsilītē.

Citi šobrīd lasa

Nicas teroraktā visilgāk izdzīvojušā upura pēdējie vārdi: "Pasakiet maniem bērniem, ka es viņus mīlu" 3
Ģimene Floridā savā mājā atrod retu divgalvainu čūsku
"Sieviešu elle ir Polijā" un Rumānijas skarbais piemērs abortu aizliegumam un sekām 2
Pievienot komentāru

Герцогиня Меган подогрела слухи о своей второй беременности

МакКонахи рассказал о сексуальном напряжении между Питтом и Энистон