Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bieži apkārtējiem ļoti patīk uzdot privātus jautājumus. (Foto: Unsplash)

Kad tev beidzot būs attiecības jeb - ko atbildēt ziņkārīgajiem draugiem

Attiecības
2020. gada 9. aprīlī 05:45 2020. gada 9. aprīlī 05:45
  Gunita Krilova | Mammamuntetiem.lv
Gadās, kad apkārtējie vaicā par to, kad tad mums beidzot būs partneris, vīrs, sieva, bērni – jebkas. Bieži apkārtējiem ļoti patīk uzdot privātus jautājumus. Kā labāk uz tiem reaģēt un ko atbildēt, stāsta klīniskā psiholoģe Kristīne Balode.

Ko šie jautājumi norāda

Speciāliste norāda, ka ir jādomā, ko gan jautātājs ar izrādīto ir vēlējies tieši pajautāt? Bieži šie uzdotie jautājumi ļoti labi atklāj tieši jautātāja personības šķautnes. Reizēm tā ir vēlme demonstrēt savu viedokli par to, ka vajadzētu šīs attiecības vai bērnu cilvēka dzīvē. Tas var arī būt kā netiešs spriedums, ka ar to cilvēku, kam nav attiecību, kaut kas nav kārtībā.

“Tā ir citu cilvēku privātuma un robežo necienīšana – ja cilvēks ar mums gribētu par to parunāt, gan jau viņš būtu mums pajautājis viedokli vai padomu. Vai arī, ja gribam to pajautāt, to var toleranti jautāt, nevis uzreiz demonstrēt savu attieksmi.

Reizēm šī interese obligāti nav slikta – mums ir interesanti izzināt arī citu cilvēku dzīves, lai mācītos un iedvesmotos. Galvenais, lai nav tā, ka mēs iebraucam otra teritorijā ar traktoru, uzaram visu ar savu jautājumu un nemaz nevēlamies klausīties,” uzsver Balode.

Speciāliste arī norāda, ka apkārtējo komunikācijas prasmes nav pašsaprotamas un ir bieži novērots, ka cilvēki nemāk komunicēt. “Ja es uzdodu jautājumu, tad es vismaz sagaidu atbildi, nevis uzreiz dodu savu vērtējumu, piemēram – tev nav attiecību, jo tev ir sarežģīts raksturs,” situāciju iezīmē psiholoģe. 

Ko atbildēt?

Nemitīga interese par cita privāto dzīvi ļauj spriest par aktīvo interesentu. Laba reakcija būtu nodot to jautājumu atpakaļ: “Es redzu, ka tevi tas satrauc, ka man nav attiecību. Vai tevi tas sadusmo, kā tu par to jūties?” Tas var būt sākums atklātākai sarunai, nevis tikai virspusīgu frāžu apmaiņai.

Saistītās ziņas

"Man nav draugu" - 52 gadus veca vīrieša atzīšanās vientulībā iemanto milzu popularitāti internetā 10
Sešas sievietes atklāti par to, kā ir būt vienai. Ruta: “Es cerēju, ka 40 gados nebūšu gražīga vientuļa kundzīte" 1
Dzīvo viens, necenšas veidot attiecības ar sievieti. Vai vientuļie vīrieši ir normāli? 197

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Uzņēmēja Nikola Krištopane lūdz atpazīt bezkaunīgus zagļus, kuri ielauzušies viņas namā 2
Hosams Abu Meri par laulību: "Manai sievai nav jādomā par rēķiniem"
Baiss protests pret Covid-19 "ieslodzījumu": izlaužas no izolatora, nozog "Audi Q7" un izraisa asinsstindzinošu avāriju 2
Pievienot komentāru

«Инородное тело в прямой кишке»: стилист Киркорова и Пугачевой скончался из-за интимного эксперимента

Раскрыт секрет омоложения Аллы Пугачевой: певице помогли американские технологии