Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rojs Maizītis

Ar atvērtu vīzu pasaules ostās. Latviešu jūrnieka Māra Ķempes piedzīvojumi

Intervijas
10. maijā 06:01 2020. gada 10. maijā 06:01
  Andris Bernāts | "Patiesā Dzīve"
Daudzu paaudžu latviešu puikām lielākais sapnis bija tikt uz kuģa. Tur tik bija dzīve! Nu gluži kā dziesmās – jūra, saule un vējš. Arī krastā jūrnieks bija pirmais cilvēks ciemā – naudas kā spaļu, pasauli redzējis, turklāt skaists formastērps, kas tā vien pievelk meiteņu acis. Nav brīnums, ka Māris Ķempe, svaru kausos licis patiku uz dziedāšanu un jūras vilinājumu, jāvārdu deva jūrnieka dzīvei.

Kad 1991. gada augustā Maskavā notika pučs, jūrnieks Māris Ķempe ar savu kuģi atradās Liverpūles ostā. Elektromehāniķis no Latvijas, kurš bija beidzis Ļeņingradas Admirāļa Makarova Augstāko inženieru jūrskolu, bija nolēmis neatgriezties Padomju Savienībā, taču apvērsums ilga vien trīs dienas – un viņš pārbrauca mājās.

Sarunā ar "Patieso Dzīvi" Māris Ķempe atceras savus piedzīvojumus gan krastā, gan jūrā, kur uz dažādiem kravas kuģiem viņš nostrādājis gadsimta ceturksni. 

0 /6

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 9
“Zem formas tērpa slēpjas mīlulis," tā iepriekš domāja policista, kurš vainojams afroamerikāņa nāvē, sieva. Tagad iesniegusi šķiršanos 17
Pievienot komentāru

Любимое развлечение: принцесса Диана брала сыновей в «секретные поездки»

Жена Игоря Крутого рассказала о сложностях воспитания 16-летней дочери