Dzīvesstils
2020. gada 11. martā, 04:23
Praktiski padomi, lai produktīvi strādātu no mājām (nevis noslinkotu)
Daudzi cilvēki domā, ka, strādājot no mājām, viņi paveiks vairāk, jo ietaupīs laiku ceļam uz darbu un neproduktīvām klačām ar kolēģiem. Tomēr gadās, ka, labu nodomu vadīti, viņi attopas darba dienas beigās, neko lāgā nepaveikuši. Portāls bestlifeonline.com apkopojis padomus no cilvēkiem, kas strādā mājās, kā to paveikt produktīvāk.
- Strādājot no mājām, izveido sev ofisa telpu. Iekārto sev galdu, novācot nost visu lieko, atstājot darbam pašu nepieciešamāko.
- Turpini ievērot darba režīmu, arī mājās strādā ierastajā laikā, piemēram, no 8:00-17:00, pusdienām atvēlot ne vairāk kā stundu.
- Esot mājās tā vien gribas strādāt pidžamā un čībās, taču visi pašnodarbinātie cilvēki saka, ka formāls apģērbs stimulē darba sparu. Tāpēc ne tikai saģērbies darba drēbēs, bet neaizmirsti arī par dušu, matu ieveidošanu un pat lūpu uzkrāsošanu. Tas viss palīdzēs ķermenim un prātam saprast, ka šodien nav brīvdiena un būs jāstrādā!
- Liels vilinājums bieži vien ir mājas sakopšana, tā vien gribas nomazgāt traukus, izrevidēt kādu plauktiņu, ielikt drēbes veļas mazgājamā mašīnā. Lai neiekristu šajās lamatās, nosaki sev noteikumus – ja izdarīsi to vai to, varēsi 20 minūtes pievērsties mājas uzkopšanai. Lai neaizrautos, uz liec telefonā modinātāju.
- Liels laika zaglis ir arī internets un televīzija, kā arī grāmatas un žurnāli. Ja ar gribasspēku nepietiek, pa dienu atslēdz televīziju, bet neizlasītos žurnālus noslēp. Jo mazāk lietas tevi kārdinās, jo labāk varēsi pastrādāt!
- Liels traucēklis mēdz būt ģimenes locekļi vai draugi, kuri nesaprot, ka, strādājot no mājām, tu tāpat esi darbā. Tāpēc liec apkārtējiem saprast, ka nevari izvārīt zupu, izgludināt kreklus vai iepirkties, tikai tāpēc, ka esi mājās.
- Līdzīgi, kā tu iesāki dienu ar dušu un pārģērbšanos, kaut kas līdzīgs jāizdara arī vakarā, liekot smadzenēm saprast, ka darba diena ir garām. Ja vari, izej ārā pastaigā, aizej uz kādu sporta nodarbību vai tiecies ar draugiem. Strādājot no mājām, atceries par socializēšanos un savām interesēm. Atrodi tam laiku!