Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Nosaukti 2019. gada populārākie jaundzimušo vārdi

Bērni
10. janvārī 18:30 2020. gada 10. janvārī 18:30
  Jauns.lv / LETA
Pagājušā gadā populārākie jaundzimušo vārdi Latvijā bija Roberts un Sofija, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā informācija.

Kopumā pagājušajā gadā vārds Roberts dots 208 puikām, savukārt par Sofiju nosaukta 251 meitene.

No zēnu vārdiem vecāki pērn saviem mazuļiem bieži izvēlējušies arī vārdus Olivers, Marks, Emīls, Aleksandrs, Kārlis, Markuss, Adrians, Gustavs un Jēkabs.

Savukārt pērn dzimušajām meitenēm īpaši populāri vārdi bijuši arī Alise, Emīlija, Marta, Amēlija, Anna, Paula, Estere, Dārta un Viktorija.

Roberts populārāko personvārdu topā Latvijā ir noturējies jau aptuveni 20 gadus gadus un bija arī 2019.gadā biežāk izraudzītais vārds zēniem. Arī Sofija pēdējos gados ir stabili turējusies populārāko personvārdu topā augšgalā, atkārtoti kļūstot par izplatītāko vārdu meitenēm.

No desmit izplatītāko vārdu topa pērn ir pazuduši tādi līdz šim populāri vārdi kā Daniels un Ernests, bet to vietā nākuši jau iepriekš topā pabijuši vārdi - Aleksandrs un Jēkabs.

Līdzīgi ir arī ar meiteņu vārdiem: pērn no topa "izkritis" personvārds Elizabete, bet tā vietā nācis nācis tāds populārs meiteņu vārds kā Viktorija.

Citi šobrīd lasa

Indijā avarējusi un divās daļās salūzusi pasažieru lidmašīna ar teju 200 cilvēkiem 1
"Tā urna nebija patiesa, es pat nezinu, kas tur bija iekšā." Dairis sašutis par apbedīšanas biroja darbu
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 2
Pievienot komentāru

«Продала душу дьяволу»: Экс-жена Кузьмина заявила, что Пугачева его приворожила

По просьбам жителей Беларуси российские звезды отказываются от концертов в стране